Marketingová kampaň k 10. výročí Centra pro cizince JMK

PŘIŠEL/PŘIŠLA SEM

Společný projekt města Brna a Jihomoravského kraje s názvem „Strategie integrace cizinců ve městě Brně II“ má snahu nejen lépe začlenit cizince, kteří žijí v Jihomoravském kraji, ale také informovat majoritu města Brna o vzájemném přínosu integrace.

Mediální kampaň s názvem „PŘIŠEL/PŘIŠLA SEM“ má poukázat příběhy cizinců na to, že žijí mezi námi, že zde pracují a denně se s nimi možná každý z nás potkává. Kampaň zastřešuje pásmo aktivit, které se budou konat v měsíci září a během října. V rámci projektu se lze těšit na řadu workshopů, seminářů, akcí či výstav, na kterých se mohou setkat zástupci majority a cizinci. Část těchto aktivit je hrazena z projektu. V pravém banneru najdete výčet všech aktivit s odkazem na bližší informace.

Ústřední akcí marketingové kampaně je zahradní slavnost v Löw Beer vile, která se koná 27. 9. od 16:00, jsou zváni všichni, kteří rádi poznávají něco netradičního. Pro návštěvníky bude nachystaný bohatý program v podobě tanečních vystoupení samby a flamenca, stand up vystoupení, otevřeného cirkusového šapita pro děti, kulinářského workshopu a ochutnávky netradičního ovoce s přednáškou. Vstup je zdarma.

Snahou kampaně je také informovat o fungování Centra pro cizince Jihomoravského kraje, které už deset let poskytuje cizincům služby v oblasti sociálního, právního či kariérního poradenství či výuku českého jazyka. Svou činností se snažit minimalizovat problémy, které mohou vzniknout díky jazykové nebo kulturní bariéře.

Marketingová kampaň a doprovodné aktivity jsou realizovány z projektu „Strategie integrace cizinců ve městě Brně II“, financovaného ze státního rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky na výdaje realizované v rámci projektu obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2019.

                

TVÁŘE KAMPANĚ

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa