Novinky

Nová kampaň „Naši krajané“ bojuje proti předsudkům

Příběhy cizinců, kteří se rozhodli opustit svůj domov a přestěhovat se na jižní Moravu, vypráví nová kampaň Jihomoravského kraje Naši krajané. Hlavním smyslem kampaně je boj s předsudky vůči cizincům. Má oslovit Moravany,...

Číst více

Nezapomeňte zaplatit poplatek za komunální odpad

Občané Ukrajiny, kterým byla v České republice udělena dočasná ochrana nebo vízum strpění mají povinnost zaplatit poplatek za komunální odpad. Za rok 2022 tato částka činí 670 Kč.  Pokud pobýváte v Brně déle než 3 měsíce...

Číst více

Pravidelné novinky o integraci cizinců ve vašem e-mailu

Pokud vás zajímají novinky z oblasti integrace cizinců, registrujte se na www.pomahejukrajine.cz. Na váš e-mail vám bude pravidelně chodit newsletter s podrobnými informacemi, které se týkají této problematiky. Zjistíte aktuality...

Číst více

Otevřený kurz češtiny – 11. Móda

13. 12. 2022 | mimo EU, open class | S registrací

13. prosince 2022 pokračuje náš otevřený kurzy češtiny. Na druhou lekci se můžete hlásit od 6. listopadu 2022 níže na této stránce. Tématem bude Móda - Jaký je Váš styl? Platí, že šaty dělají člověka? Kurz je otevřený všem...

Číst více

Jak získat české občanství

8. 12. 2022 | akce | S registrací

Ve čtvrtek 8. prosince v 16:30 se na vás těšíme na další z našich pravidelných přednášek. Tentokrát si řekneme, jak získat české občanství.  Konkrétně se dozvíte: kdy lze žádat o české státní občanství, a jak je možné...

Číst více

Křest Multikulturního kalendáře

14. 12. 2022 | akce, multikulturní aktivity | Bez registrace

Přijďte s námi pokřtít náš Multikulturní kalendář na rok 2023. Fotografie v kalendáři zobrazují cizince na místech v Jihomoravském kraji, která jim připomínají jejich rodnou zem. Krásné scenérie, působivá krajina i historická...

Číst více

Řízení auta v ČR

19. 12. 2022 | akce | S registrací

V pondělí 19. prosince v 16:30 se na vás těšíme na další z našich pravidelných přednášek. Tentokrát si řekneme něco o řízení auta v ČR.   Na přednášce se dozvíte: jak funguje výuka v českých autoškolách, jak...

Číst více

O nás

Jsme Centrum pro cizince Jihomoravského kraje. Nabízíme kurzy češtiny, právní a sociální poradenství, sociokulturní přednášky, multikulturní aktivity a adaptačně-integrační kurzy. Naše aktivity jsou otevřené nejen cizincům, ale i institucím a široké veřejnosti.

Všechny naše služby jsou zdarma.

Číst více

Mezírka 1, 602 00 Brno (4. patro)

+420 734 510 213

cizincijmk@jmk.cz

Reference

Malvína Andrová, Fakultní nemocnice Brno

Centrum je velmi užitečná organizace, která již mnohokrát pomohla FN Brno v jednání s cizinci. Centrum nabídlo nejen překladatelské služby, ale i služby informační a organizační. Jsme velmi rádi, že máme možnost využívat vašich služeb.

Eva Vavrouchová, personální ředitelka HESTEGO, a.s. (Vyškov)

Jeden z našich zaměstnanců měl administrativní potíže při vyřizování prodloužení zaměstnanecké karty. Odkázali jsme ho na váš. Dostalo se mu rychlé a profesionální pomoci a celá záležitost nakonec dobře dopadla. Zasloužíte si naše veliké poděkování!

Petra Grünhutová, ředitelka ZŠ Krásného

Dětem podpora cizinců, kterou jste nám nabídli, moc pomáhá. Jsou velmi spokojené. Díky za ně a vaši nabídku.

Alena Doubravová

Dnešní akce byla opravdu perfektní. Tanečky! Grilování! Hudba! Cirkus… Naprosto všechno pecka! Děkuju, že vás máme! Děkuji, že máte rádi nás –⁠ cizince. Děkuji, že se o nás tak perfektně staráte a děláte všechno, abychom se cítili v cizí zemi jako doma. Gratuluju k výročí a přeji vám, abyste pokračovali a vaše Centrum rostlo a spojovalo všechny cizince Brna v jednu velkou komunitu. A ještě abyste dostávali na vše, co potřebujete, neomezené množství peněz. 

Anžela Sinelnikova

Žiji v Brně už 7 let a hned v prvním roce jsem se stala klientkou Centra. Ráda bych vám poděkovala za vaši práci. Pomoc Centra pro nás, cizince, je velmi zásadní. Velké díky patří zejména paní Ljubov, která mi vždy odpoví na všechny moje dotazy a pomůže jak skutkem, tak radou. Jako Centrum se vždy snažíte odpovědět na mé otázky a pomůžete v jakékoli situaci. Ráda bych poděkovala všem zaměstnancům Centra za vaši profesionální pomoc a podporu. Vaše práce je velmi potřebná a užitečná pro cizince, kteří hledají podporu. Právní, sociální poradenství a všechny přednášky probíhají na vysoké profesionální úrovni. Všichni jsme jako jedna velká rodina a to je vaše zásluha!

Tetiana Ishchenko

Velké díky patří Centru nejen za vaši práci, ale také za skvěle zorganizovanou akci na oslavu vašeho desátého výročí. Akce byla veselá a rychle utekla. Blahopřeji vám k výročí a jen tak dá!

Lahcen Mehennaoui

V Centru jsem studoval češtinu v kurzu vedeném Eliškou. Je velmi sebejistá, profesionální, a vždy našla způsob, jak odpovědět na jakoukoliv otázku a uměla reagovat na jakoukoliv situaci. Má vysokou úroveň multikulturního a interkulturního vzdělání. Její metodika je fantastická, přehledná a pro začátečníky moc užitečná. S kurzem jsem byl moc spokojený. Jsem moc vděčný Centru, že jste tento kurz zajistili a těším se na další.

Danica Schebelle a Jan Kubát, VÚPSV

Velmi oceňujeme způsob činnosti a působení Centra v Jihomoravském kraji, jehož vedení a pracovníci aktivně přispívají k řešení problematiky integrace cizinců na regionální a rovněž meziregionální úrovni, přičemž se snaží vytvářet vhodný prostor a příležitosti pro širokou odbornou a objektivní diskusi.

Iurii Zorkin

Velká podpora ve studiu češtiny a zajímavé výlety. Poznali jsme kulturu Česka a hodně lidí! Mockrát děkujeme Centru pro cizince JMK.

Ivan Rankič

Jsem velmi šťastný, že jsem měl možnost chodit do Centra na kurz češtiny. Navštěvoval jsem kurzy různých úrovní a lektoři byli moc zajímaví. O Centru jsem se dozvěděl od kamaráda, který chodil na kurz. Osobně bych poděkoval Radimovi, že jsem díky němu poznal další lektory češtiny na Vysočině. Kdybych vás musel popsat jedním slovem, to slovo by bylo – NEJLEPŠÍ. Přeju vám hodně úspěchů. Díky vám se cizinci v Brně cítí jako doma!

Marija Radojičič

Jste nejlepší! O Centru jsem se dozvěděla od známých, a pak jsem chodila na kurzy češtiny různých úrovní. Potkala jsem tady lidi z různých států a moje čeština se zlepšila. Ochota a přístup lektorů byly vždy dokonalé. Srdečný pozdrav nejlepším lektorům Radimovi a Dianě.

Marina Stefaniani

Vynikající Centrum! Pomáhá všem, kdo jsou tu na začátku „cizí“. Přemění je na člověka, který se během krátké doby už cítí, jako by se tu narodil. Centrum dává to nejlepší a nejhezčí, co v sobě česká kultura má.

Eva Svobodová

Pracovala jsem v centru jako dobrovolnice. Musím pochválit skvělý organizační tým lidí a moderní zázemí v centru Brna. Bylo mi potěšením s vámi spolupracovat, díky za obrovskou zkušenost!

Julie Hančíková

V Centru pro cizince jsem se cítila vítaná a obhatilo mě. V průběhu kurzů a lekcí jsem byla stále jistější, co se týče mé znalosti českého jazyka, prohlubovala jsem své znalosti české kultury a také jsem potkala lidi z celého světa.

Svitlana Denysova

Děkujeme moc Centru a speciální velké poděkováni Ljubov Klok za podporu, pomoc při studiu jazyka a pomoc s oficiálními dokumenty pro sloučení rodiny. Díky vám je naše rodina nyní pohromadě! Máte vynikající učitele českého jazyka, jako jsou Simona a Petr. Vaše práce je velmi důležitá pro všechny, kdo dělají první krůčky v České republice. Přejeme Vám prosperitu a rozvoj!

Nikita

Výborné Centrum na podporu cizincům, skvělí a dobrosrdeční lidé, moc nám pomohli. Děkujeme!

Julija Dajanova

Jsem vděčná zaměstnancům tohoto úžasného Centra za pomoc! Do České republiky jsme se přestěhovali s dítětem uprostřed školního roku a nevěděli jsme kam jít a co dělat. Šla jsem do Centru a Ljubov nám pomohla dostat dítě do školy, odpověděla na všechny moje otázky a byla velmi laskavá. Okamžitě jsem přestala mít strach usadit se v nové zemi. Teď studuji kurzy češtiny a moje dcera kurzy pro děti. Je skvělé, že je vše zdarma! Moc se mi také líbila přednáška “Vítejte v České republice”, kde jsem se dozvěděla spoustu užitečných informací. V Centru je vždy přátelská atmosféra, to je velmi pěkné! Chci vám poděkovat za skutečnost, že existuje místo, kam může přijít cizinec bez strachu a dostane odpovědi na téměř všechny otázky, protože v náročném období přesunu do jiné země je podpora velmi důležitá!

Yury Zvizdaruk

V roce 2016 jsem začal v Centru navštěvovat kurzy češtiny, které mi doporučila edna známá. Díky příjemným učitelům, kteří nás rádi učili formou hry, jsme se pohroužili do náročného českého jazyka. Kromě výuky českého jazyka má Centrum spoustu jiných aktivit. Sám jsem v rámci komunitních aktivit vedl v Centru lekce meditace. Jsem rád, že je to pro nás všechno zdarma.

Elvira Likhtina

Děkuji za práci celého centra na podporu cizinců v Brně. Vaše práce a pomoc při integraci je neocenitelná.

Lilija Stupnikova

Díky vám byly naše první kroky v Česku jednodušší. Děkuji vám za pomoc při řešení všech problémů, se kterými jsem za vámi přišla a děkuji i za kurz češtiny. Vaše práce je velmi užitečná a důležitá. Velké poděkování patří paní Ljubě! Luba je náš strážný anděl a věrná kamarádka!

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa