Novinky

Informační setkání pro LGBTQ+ komunitu cizinců

23. 7. 2024

Zajímá vás právní postavení queer lidí v České republice? Jste členy LGBTQ+ komunity? Přijďte na naši přednášku, která se bude věnovat legislativním otázkám týkajícím se LGBTQ+ komunity. 

celý článek

Gramatické kurzy češtiny pro občany EU – registrace

1. 7. 2024

Od 9. září 2024 pro vás otvíráme další kurzy českého jazyka. Registrovat se můžete od 26. 8. do 1. 9. 2024 níže na této stránce.  Kurzy jsou určeny všem občanům Evropské unie (EU) a Evropského hospodářského prostoru (EHP),...

celý článek

Kurzy češtiny pro občany mimo EU – registrace

8. 7. 2024

Od 16. září 2024 pro vás otvíráme další kurzy českého jazyka. Registrovat se můžete od 19. do 25. 8. 2024 níže na této stránce. 

celý článek

Krajanem se nenarodíš,
krajanem se stáváš

O projektu

Krajanem
se nenarodíš,
krajanem
se stáváš

O projektu

O nás

Jsme Centrum pro cizince Jihomoravského kraje. Nabízíme kurzy češtiny, právní a sociální poradenství, sociokulturní přednášky, multikulturní aktivity a adaptačně-integrační kurzy. Naše aktivity jsou otevřené nejen cizincům, ale i institucím a široké veřejnosti.

Všechny naše služby jsou zdarma.

celý článek

15

let fungování

147

zemí původu klientů

1 000+

kurzů češtiny


Přihlaste se k odběru newsletteru. Dostávejte nejnovější informace o našich akcích, kurzech a přednáškách.


Reference

Co o nás říkají
naši klienti

Albin John

Jsem nesmírně vděčný za podporu a vedení nejen ze strany Mariny Melkonjan, ale i všech dalších členů týmů OPU a Centra pro cizince Jihomoravského kraje v Brně.

Lyuba Shuginina

Centrum pro cizince je cool! Poskytuje příležitost vstoupit do nového prostředí a poznat české tradice i hodnoty České republiky. Nejdůležitější je, že se zde můžete učit zdarma česky. Zaměstnanci jsou vždy zdvořilí a tolerantní. Ráda navštěvuji i workshopy a přednášky.

Esraa Thabet

Centrum je naším druhým domovem, kde se cítíme bezpečně, kreativně a pozitivně. Pomáháte nám od chvíle, kdy jsme přijeli do České republiky, chtěli bychom vám moc poděkovat, skvělé práce a podpory si velmi vážíme.

Oksana Tsyrkovniak

Paní Ljubov, chci Vám a celému týmu Centra pro cizince poděkovat za Vaši práci! V roce 2022 jste nám velmi pomohli s nostrifikací našich diplomů a díky tomu jsem získala práci ve svém oboru (jsem fyzioterapeutka).

Daneliia Yevheniia

Vzpomínám si, jak jsem byla zmatená, když jsem do vašeho centra přišla poprvé, ale atmosféra profesionality a vřelosti mě uklidnila. Díky vám se cítím opravdu jistě. Moc vám za vaši práci děkuji.

Nataliia Liubchenko

Vaše centrum kdysi pomohlo mně i mé rodině a jsem mu za to velmi vděčná! Přeji všem lidem, kteří v centru pracují, zdraví, dobrou náladu a mnoho úspěchů!

Vitalija Agopcsuk

Poté, co jsem byla u vás, jsem si našla práci a už 5 měsíců pracuji pro agenturu Manuvia v továrně Marmon. Jsem velmi ráda, že existuje vaše Centrum, které nám pomáhá. A jsem vděčná za podporu, která je zde potřebná.

Olena Vitkolenko

Dobrý den, Lilie a další pracovníci Centra. Moc Vám děkuji za pomoc, kterou poskytujete! Vaše práce je opravdu moc důležitá a smysluplná. Ještě jednou Vám velice děkuji.

T. Šarková, Skupina ukrajinských žen

Pokaždé, když přijdu do Centra pro cizince, okouzlí mě přátelská atmosféra, čistota a pořádek, a také ochota pracovníků centra pomáhat. Moc děkuji Lilii Pinchuk za dobrou podporu Ukrajinců v Brně, stejně jako za informační pomoc a vytváření dobré nálady.

Xiomara Marin

Chtěla bych velmi poděkovat paní Marině za obrovskou podporu a pomoc během mého imigračního procesu. Díky vašim odborným znalostem, opravdovému lidskému zájmu a nasazení teď mohu začít novou životní kapitolu se sebedůvěrou a optimismem.

Malvína Andrová, Fakultní nemocnice Brno

Centrum je velmi užitečná organizace, která již mnohokrát pomohla FN Brno v jednání s cizinci. Jsme velmi rádi, že máme možnost využívat vašich služeb.

Eva Vavrouchová, personální ředitelka HESTEGO, a.s. (Vyškov)

Jeden z našich zaměstnanců měl administrativní potíže při vyřizování prodloužení zaměstnanecké karty. Odkázali jsme ho na vás. Dostalo se mu rychlé a profesionální pomoci a celá záležitost nakonec dobře dopadla.

Petra Grünhutová, ředitelka ZŠ Krásného

Dětem podpora cizinců, kterou jste nám nabídli, moc pomáhá. Jsou velmi spokojené. Díky za ně a vaši nabídku.

Alena Doubravová

Dnešní akce byla opravdu perfektní. Tanečky! Grilování! Hudba! Cirkus… Děkuji, že se o nás tak perfektně staráte a děláte všechno, abychom se cítili v cizí zemi jako doma.

Anžela Sinelnikova

Vaše práce je velmi potřebná a užitečná pro cizince, kteří hledají podporu. Právní, sociální poradenství a všechny přednášky probíhají na vysoké profesionální úrovni. Všichni jsme jako jedna velká rodina a to je vaše zásluha!

Tetiana Ishchenko

Velké díky patří Centru nejen za vaši práci, ale také za skvěle zorganizovanou akci na oslavu vašeho desátého výročí. Akce byla veselá a rychle utekla. Blahopřeji vám k výročí a jen tak dál!

Lahcen Mehennaoui

V Centru jsem studoval češtinu v kurzu vedeném Eliškou. Její metodika je fantastická, přehledná a pro začátečníky moc užitečná. S kurzem jsem byl moc spokojený. Jsem moc vděčný Centru, že jste tento kurz zajistili a těším se na další.

Danica Schebelle a Jan Kubát, VÚPSV

Velmi oceňujeme způsob činnosti a působení Centra v Jihomoravském kraji, přičemž se snaží vytvářet vhodný prostor a příležitosti pro širokou odbornou a objektivní diskusi.

Iurii Zorkin

Velká podpora ve studiu češtiny a zajímavé výlety. Poznali jsme kulturu Česka a hodně lidí! Mockrát děkujeme Centru pro cizince JMK.

Ivan Rankič

Jsem velmi šťastný, že jsem měl možnost chodit do Centra na kurz češtiny. Osobně bych poděkoval Radimovi, že jsem díky němu poznal další lektory češtiny na Vysočině. Kdybych vás musel popsat jedním slovem, to slovo by bylo – NEJLEPŠÍ. Díky vám se cizinci v Brně cítí jako doma!

Marija Radojičič

Jste nejlepší! O Centru jsem se dozvěděla od známých, a pak jsem chodila na kurzy češtiny různých úrovní. Ochota a přístup lektorů byly vždy dokonalé. Srdečný pozdrav nejlepším lektorům Radimovi a Dianě.

Marina Stefaniani

Vynikající Centrum! Pomáhá všem, kdo jsou tu na začátku „cizí“. Přemění je na člověka, který se během krátké doby už cítí, jako by se tu narodil. Centrum dává to nejlepší a nejhezčí, co v sobě česká kultura má.

Eva Svobodová

Pracovala jsem v centru jako dobrovolnice. Musím pochválit skvělý organizační tým lidí a moderní zázemí v centru Brna. Bylo mi potěšením s vámi spolupracovat, díky za obrovskou zkušenost!

Julie Hančíková

V Centru pro cizince jsem se cítila vítaná a obhatilo mě. V průběhu kurzů a lekcí jsem byla stále jistější, co se týče mé znalosti českého jazyka, prohlubovala jsem své znalosti české kultury a také jsem potkala lidi z celého světa.

Svitlana Denysova

Děkujeme moc Centru a speciální velké poděkováni Ljubov Klok za podporu, pomoc při studiu jazyka a pomoc s oficiálními dokumenty pro sloučení rodiny. Díky vám je naše rodina nyní pohromadě!

Nikita

Výborné Centrum na podporu cizincům, skvělí a dobrosrdeční lidé, moc nám pomohli. Děkujeme!

Julija Dajanova

Chci vám poděkovat za skutečnost, že existuje místo, kam může přijít cizinec bez strachu a dostane odpovědi na téměř všechny otázky, protože v náročném období přesunu do jiné země je podpora velmi důležitá!

Yury Zvizdaruk

Díky příjemným učitelům, kteří nás rádi učili formou hry, jsme se pohroužili do náročného českého jazyka. Sám jsem v rámci komunitních aktivit vedl v Centru lekce meditace. Jsem rád, že je to pro nás všechno zdarma.

Elvira Likhtina

Děkuji za práci celého centra na podporu cizinců v Brně. Vaše práce a pomoc při integraci je neocenitelná.

Lilija Stupnikova

Díky vám byly naše první kroky v Česku jednodušší. Děkuji vám za pomoc při řešení všech problémů, se kterými jsem za vámi přišla a děkuji i za kurz češtiny. Vaše práce je velmi užitečná a důležitá. Velké poděkování patří paní Ljubě!