Novinky

Změna v registraci do kurzů

Dáváme příležitost všem! Přecházíme na nový férovější systém výběru účastníků našich kurzů češtiny. Do jakých kurzů češtiny se můžete registrovat? Kurzy pro občany mimo EU – registrace od 28. 8. 18:00 do 31. 8. 18:00. Kurzy...

Číst více

Ukrajinsky mluvící tým adaptačně-integračních kurzů je ve dnech 16.–29. srpna na dovolené

Od 16. 8 do 29. 8. náš ukrajinský tým adaptačně-integračních kurzů čerpá dovolenou, pro konzultaci v češtině a angličtině se objednávejte telefonicky +420 702 142 669 - Dana Leová. Děkujeme za pochopení.

Číst více

Nová pracovní doba KACPU

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) mění pracovní dobu. Od pondělí 8. srpna 2022 můžete přijít v: Pondělí, středu – 8:00-17:00, Pátek – 8:00-14:00.

Číst více

Bezplatné kurzy češtiny a tábory pro Ukrajince

Naplnili jsme celkem 40 kurzů češtiny pro děti i dospělé z Ukrajiny, zájem o kurzy je ale stále velký.  Proto jsme pro vás vytvořili seznam bezplatných kurzů češtiny pro Ukrajince v Brně, do kterých můžete registrovat sebe...

Číst více

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) se stěhuje

Od 1. 6. 2022 najdete Krajské asistenční centrum pomoci na nové adrese Hněvkovského 65 v městské části Brno-Jih. Původní prostory centra na brněnském výstavišti budou v provozu do úterý 31. 5. 2022, a to ve zkrácené době...

Číst více

Aplikace Smart Migration South Moravia

Pro cizince, kteří se chtějí přestěhovat do Jihomoravského kraje, nebo pro cizince, kteří zde již žijí, připravilo Centrum pro cizince Jihomoravského kraje mobilní aplikaci Smart Migration South Moravia. Aplikace Vám pomůže...

Číst více

Gramatické kurzy češtiny pro občany mimo EU – podzim 2022

12. 9. 2022 | kurzy češtiny | Centrum pro cizince | S registrací

12. září 2022 pro vás otvíráme další kurzy českého jazyka. Registrovat se můžete od 28. srpna 2022 (18.00) do 31. srpna 2022 (18:00) níže na této stránce. Kurzy jsou určeny všem cizincům s pobytem nad 90 dní, žijícím...

Číst více

Gramatické kurzy češtiny pro občany EU – podzim 2022

4. 9. 2022 | kurzy češtiny | Centrum pro cizince | S registrací

19. září 2022 pro vás otvíráme další kurzy českého jazyka. Registrovat se můžete od 4. září 2022 (18.00) do 7. září 2022 (18:00) hodin níže na této stránce. Kurzy jsou určeny všem občanům Evropské unie (EU) a Evropského...

Číst více

Adaptačně-integrační kurzy ve firmách

20. 9. 2022 | on-line kurz

Centrum pro cizince JMK vás zve na online kurz Adaptačně-integrační kurzy ve firmách.  Od 1. ledna 2021 platí pro cizince ze třetích zemí nová povinnost absolvovat adaptačně-integrační kurzy.  Na kurzu se dozvíte: kdo...

Číst více

O nás

Jsme Centrum pro cizince Jihomoravského kraje. Nabízíme kurzy češtiny, právní a sociální poradenství, sociokulturní přednášky, multikulturní aktivity a adaptačně-integrační kurzy. Naše aktivity jsou otevřené nejen cizincům, ale i institucím a široké veřejnosti.

Všechny naše služby jsou zdarma.

Číst více

Mezírka 1, 602 00 Brno (4. patro)

+420 541 658 333

cizincijmk@jmk.cz

Reference

Malvína Andrová, Fakultní nemocnice Brno

Centrum je velmi užitečná organizace, která již mnohokrát pomohla FN Brno v jednání s cizinci. Centrum nabídlo nejen překladatelské služby, ale i služby informační a organizační. Jsme velmi rádi, že máme možnost využívat vašich služeb.

Eva Vavrouchová, personální ředitelka HESTEGO, a.s. (Vyškov)

Jeden z našich zaměstnanců měl administrativní potíže při vyřizování prodloužení zaměstnanecké karty. Odkázali jsme ho na váš. Dostalo se mu rychlé a profesionální pomoci a celá záležitost nakonec dobře dopadla. Zasloužíte si naše veliké poděkování!

Petra Grünhutová, ředitelka ZŠ Krásného

Dětem podpora cizinců, kterou jste nám nabídli, moc pomáhá. Jsou velmi spokojené. Díky za ně a vaši nabídku.

Alena Doubravová

Dnešní akce byla opravdu perfektní. Tanečky! Grilování! Hudba! Cirkus… Naprosto všechno pecka! Děkuju, že vás máme! Děkuji, že máte rádi nás –⁠ cizince. Děkuji, že se o nás tak perfektně staráte a děláte všechno, abychom se cítili v cizí zemi jako doma. Gratuluju k výročí a přeji vám, abyste pokračovali a vaše Centrum rostlo a spojovalo všechny cizince Brna v jednu velkou komunitu. A ještě abyste dostávali na vše, co potřebujete, neomezené množství peněz. 

Anžela Sinelnikova

Žiji v Brně už 7 let a hned v prvním roce jsem se stala klientkou Centra. Ráda bych vám poděkovala za vaši práci. Pomoc Centra pro nás, cizince, je velmi zásadní. Velké díky patří zejména paní Ljubov, která mi vždy odpoví na všechny moje dotazy a pomůže jak skutkem, tak radou. Jako Centrum se vždy snažíte odpovědět na mé otázky a pomůžete v jakékoli situaci. Ráda bych poděkovala všem zaměstnancům Centra za vaši profesionální pomoc a podporu. Vaše práce je velmi potřebná a užitečná pro cizince, kteří hledají podporu. Právní, sociální poradenství a všechny přednášky probíhají na vysoké profesionální úrovni. Všichni jsme jako jedna velká rodina a to je vaše zásluha!

Tetiana Ishchenko

Velké díky patří Centru nejen za vaši práci, ale také za skvěle zorganizovanou akci na oslavu vašeho desátého výročí. Akce byla veselá a rychle utekla. Blahopřeji vám k výročí a jen tak dá!

Lahcen Mehennaoui

V Centru jsem studoval češtinu v kurzu vedeném Eliškou. Je velmi sebejistá, profesionální, a vždy našla způsob, jak odpovědět na jakoukoliv otázku a uměla reagovat na jakoukoliv situaci. Má vysokou úroveň multikulturního a interkulturního vzdělání. Její metodika je fantastická, přehledná a pro začátečníky moc užitečná. S kurzem jsem byl moc spokojený. Jsem moc vděčný Centru, že jste tento kurz zajistili a těším se na další.

Danica Schebelle a Jan Kubát, VÚPSV

Velmi oceňujeme způsob činnosti a působení Centra v Jihomoravském kraji, jehož vedení a pracovníci aktivně přispívají k řešení problematiky integrace cizinců na regionální a rovněž meziregionální úrovni, přičemž se snaží vytvářet vhodný prostor a příležitosti pro širokou odbornou a objektivní diskusi.

Iurii Zorkin

Velká podpora ve studiu češtiny a zajímavé výlety. Poznali jsme kulturu Česka a hodně lidí! Mockrát děkujeme Centru pro cizince JMK.

Ivan Rankič

Jsem velmi šťastný, že jsem měl možnost chodit do Centra na kurz češtiny. Navštěvoval jsem kurzy různých úrovní a lektoři byli moc zajímaví. O Centru jsem se dozvěděl od kamaráda, který chodil na kurz. Osobně bych poděkoval Radimovi, že jsem díky němu poznal další lektory češtiny na Vysočině. Kdybych vás musel popsat jedním slovem, to slovo by bylo – NEJLEPŠÍ. Přeju vám hodně úspěchů. Díky vám se cizinci v Brně cítí jako doma!

Marija Radojičič

Jste nejlepší! O Centru jsem se dozvěděla od známých, a pak jsem chodila na kurzy češtiny různých úrovní. Potkala jsem tady lidi z různých států a moje čeština se zlepšila. Ochota a přístup lektorů byly vždy dokonalé. Srdečný pozdrav nejlepším lektorům Radimovi a Dianě.

Marina Stefaniani

Vynikající Centrum! Pomáhá všem, kdo jsou tu na začátku „cizí“. Přemění je na člověka, který se během krátké doby už cítí, jako by se tu narodil. Centrum dává to nejlepší a nejhezčí, co v sobě česká kultura má.

Eva Svobodová

Pracovala jsem v centru jako dobrovolnice. Musím pochválit skvělý organizační tým lidí a moderní zázemí v centru Brna. Bylo mi potěšením s vámi spolupracovat, díky za obrovskou zkušenost!

Julie Hančíková

V Centru pro cizince jsem se cítila vítaná a obhatilo mě. V průběhu kurzů a lekcí jsem byla stále jistější, co se týče mé znalosti českého jazyka, prohlubovala jsem své znalosti české kultury a také jsem potkala lidi z celého světa.

Svitlana Denysova

Děkujeme moc Centru a speciální velké poděkováni Ljubov Klok za podporu, pomoc při studiu jazyka a pomoc s oficiálními dokumenty pro sloučení rodiny. Díky vám je naše rodina nyní pohromadě! Máte vynikající učitele českého jazyka, jako jsou Simona a Petr. Vaše práce je velmi důležitá pro všechny, kdo dělají první krůčky v České republice. Přejeme Vám prosperitu a rozvoj!

Nikita

Výborné Centrum na podporu cizincům, skvělí a dobrosrdeční lidé, moc nám pomohli. Děkujeme!

Julija Dajanova

Jsem vděčná zaměstnancům tohoto úžasného Centra za pomoc! Do České republiky jsme se přestěhovali s dítětem uprostřed školního roku a nevěděli jsme kam jít a co dělat. Šla jsem do Centru a Ljubov nám pomohla dostat dítě do školy, odpověděla na všechny moje otázky a byla velmi laskavá. Okamžitě jsem přestala mít strach usadit se v nové zemi. Teď studuji kurzy češtiny a moje dcera kurzy pro děti. Je skvělé, že je vše zdarma! Moc se mi také líbila přednáška “Vítejte v České republice”, kde jsem se dozvěděla spoustu užitečných informací. V Centru je vždy přátelská atmosféra, to je velmi pěkné! Chci vám poděkovat za skutečnost, že existuje místo, kam může přijít cizinec bez strachu a dostane odpovědi na téměř všechny otázky, protože v náročném období přesunu do jiné země je podpora velmi důležitá!

Yury Zvizdaruk

V roce 2016 jsem začal v Centru navštěvovat kurzy češtiny, které mi doporučila edna známá. Díky příjemným učitelům, kteří nás rádi učili formou hry, jsme se pohroužili do náročného českého jazyka. Kromě výuky českého jazyka má Centrum spoustu jiných aktivit. Sám jsem v rámci komunitních aktivit vedl v Centru lekce meditace. Jsem rád, že je to pro nás všechno zdarma.

Elvira Likhtina

Děkuji za práci celého centra na podporu cizinců v Brně. Vaše práce a pomoc při integraci je neocenitelná.

Lilija Stupnikova

Díky vám byly naše první kroky v Česku jednodušší. Děkuji vám za pomoc při řešení všech problémů, se kterými jsem za vámi přišla a děkuji i za kurz češtiny. Vaše práce je velmi užitečná a důležitá. Velké poděkování patří paní Ljubě! Luba je náš strážný anděl a věrná kamarádka!