Novinky

Olympijský festival v Brně

Rádi bychom vás pozvali na Olympijský festival v Brně. Na festivalu si užijí zábavu děti i dospělí. Můžete si zde vyzkoušet různé sporty, zahrát si hry nebo zavítat do vzdělávací sekce a ještě mnohem více. Festival můžete...

Číst více

Zdravotní pojištění novorozenců (od 2.8.)

Od 2. 8. 2021 budou novorozené děti cizinců v České republice povinně pojištěny ve veřejném systému zdravotního pojištění. Koho se změna týká? Dítěte narozeného na území ČR, jehož matka má v okamžiku porodu povolení k...

Číst více

POZOR! Novela zákona o pobytu cizinců (změny od 2.8. 2021)

Od 2. srpna 2021 nabývá účinnosti novela zákona o pobytu cizinců. Podívejte se na přehled změn, které se mohou týkat vás i vašich rodinných příslušníků. Poplatky 200 Kč za přijetí žádostí o pobytové oprávnění občanů...

Číst více

Bulletin Slovo II/2021

Další číslo bulletinu Slovo už je na světě a vy si ho můžete vyzvednout u nás v Centru pro cizince JMK, nebo přečíst online zde.  Z obsahu vybíráme:  Uspěli byste u zkoušky pro získání českého občanství? Člověk bez...

Číst více

Kurzy českého jazyka (PODZIM 2021)

Už nyní na našich stránkách najdete informace o kurzech českého jazyka, které pro vás otevřeme v září.  Kurzy českého jazyka pro cizince mimo EU Kurzy českého jazyka pro občany EU

Číst více

Gramatické kurzy češtiny pro občany EU (podzim 2021)

13. 9. 2021 | kurzy češtiny | Non EU | Jihomoravský kraj | S registrací

Milí klienti, v týdnu od 13. září 2021 pro vás opět otvíráme gramatické kurzy českého jazyka. Kurzy jsou určeny všem občanům EU a Evropského hospodářského prostoru, kteří dlouhodobě žijí v Jihomoravském kraji. Úrovně...

Číst více

JAZYKOVÉ KURZY ČEŠTINY – podzim 2021

13. 9. 2021 | kurzy češtiny | Non EU | Centrum pro cizince, Jihomoravský kraj | S registrací

V týdnu od 13. září 2021 pro vás otvíráme nové kurzy českého jazyka.  Kurzy jsou určeny všem cizincům s pobytem nad 90 dní, žijícím v Jihomoravském kraji. Na kurzy se nemohou hlásit klienti s českým občanstvím.  Úrovně...

Číst více

Info o centru

Jsme součástí Jihomoravského kraje a úspěšní žadatelé o podporu v národních i evropských projektech, díky čemuž můžeme poskytnout služby všem našim klientům ZDARMA. Naše aktivity jsou ale otevřené i široké veřejnosti.

Číst více

Reference

Petra Grünhutová, ředitelka ZŠ

(e-mail pracovnici Centra pro cizince a Meta, ops)
Milá Terko,
zasílám zpětnou vazbu, příjemnou, dětem podpora cizinců, kterou jste nám nabídla, moc pomáhá, jsou velmi spokojené.
Takže díky za ně a Vaši nabídku.
Mějte se moc hezky!
Mgr. Petra Grünhutová, ředitelka školy ZŠ Krásného 24

Alena Doubravová

Dobrý den! 
Chci moc poděkovat organizátorům dnešní akce. To bylo opravdu perfektní. Tanečky! Grilování! Hudba! Cirkus… Naprosto všechno pecka!
Děkuju, že vás máme! Děkuji, že máte rádi nás cizince. Děkuji, že se o nás tak perfektně staráte a děláte všechno, abychom se cítili v cizí zemi jako doma.

Gratuluju k výročí!
Přeji abyste pokračovali dál a vaše Centrum rostlo a spojovalo v jeden velký tým všechny cizince Brna. A ještě abyste dostávali na vše, co potřebujete, neomezené množství peněz. 🙂 

Sinelnikova Anžela

Já, Sinelnikova Anžela, jsem se do České republiky přestěhovala z Ruska. Žiji v Brně už 7 let. Hned v prvním roce jsem se stala klientkou Centra.

Ráda bych vám poděkovala za vaši práci v Centru pro cizince. Pomoc Centra pro nás, cizince, je velmi zásadní. Velké díky patří paní zejména Ljubov, která mi vždy odpoví na všechny moje dotazy a pomůže jak skutkem, tak radou. Jako Centrum se vždysnažíte vyřešit mé otázky a pomůžete v jakékoli situaci. Děkujeme za vaši profesionální pomoc a podporu. Ráda bych poděkovala všem zaměstnancům Centra. Vaše práce je velmi potřebná a užitečná pro cizince, kteří hledají a nacházejí u vás podporu. Všechny přednášky, právní a sociální poradenství, vše probíhá na vysoké profesionální úrovni.

Všichni jsme jako jedna velká rodina. A to je zásluha zaměstnanců Centra. Moc vám všem děkuji!

Tetiana Ishchenko

Velké díky patří Centru pro cizince JMK nejen za jejich práci, ale také za skvěle zorganizovanou akci na oslavu jejich 10. výročí.

Čas uplynul vesele a rychle.

Blahopřeji vám k výročí a jen tak dál!!!

Lahcen Mehennaoui

V Centru jsem studoval češtinu v kurzu vedeném Eliškou Kryslovou.

Je velmi sebejistá, profesionální, a vždy našla způsob, jak odpovědět na jakoukoliv otázku a uměla reagovat na jakoukoliv situaci. Má vysokou úroveň multikulturního a interkulturního vzdělání.

Její metodika je fantastická, přehledná a pro začátečníky moc užitečná.

S kurzem jsem byl moc spokojený.

Jsem moc vděčný Centru, že jste tento kurz zajistili a těším se na další.

Danica Schebelle a Jan Kubát VÚPSV, v. v. i.

„Velmi oceňujeme způsob činnosti a působení Centra integrace cizinců v Jihomoravském kraji, jehož vedení a pracovníci aktivně přispívají k řešení problematiky integrace cizinců na regionální a rovněž meziregionální úrovni, přičemž se snaží vytvářet vhodný prostor a příležitosti pro širokou odbornou a objektivní diskusi.“

Iurii Zorkin

Mockrát děkujeme Centru pro cizince JMK!
Velká podpora ve studiu češtiny, zajímavé výlety. Poznali jsme kulturu ČR a hodně lidí!

S úctou,

Iurii Zurkin.

Ivan Rankič

Jsem velmi šťastný, že jsem měl možnost chodit do Centra na kurz češtiny.
V Centru jsem chodil na kurzy češtiny různých úrovní a lektoři byli moc zajímaví. O Centru jsem se dozvěděl od kamaráda, který chodil na kurz.
Osobně bych poděkoval Radimovi, že jsem díky němu poznal další lektory češtiny na Vysočině.
Kdybych vás mohl popsat slovem, to slovo by bylo – NEJLEPŠÍ!
Přeju vám hodně úspěchů. Díky vám se cizinci v Brně cítí jako doma!

Marija Radojičič

Jste nejlepší! O Centru jsem se dozvěděla od známých, a pak jsem chodila na kurzy češtiny různých úrovní. Potkala jsem tady lidi z různých států a moje čeština se zlepšila (aspoň si to myslím). Ochota a přístup lektorů byly vždy dokonalé. Srdečný pozdrav nejlepším lektorům Radimovi a Dianě.

Marina Stefaniani

Vynikající Centrum!
Pomáhá všem, kdo jsou tu na začátku „cizí“. Přemění je na člověka, který se během krátké doby už cítí, jako by se tu narodil.
Dává to nejlepší a nejhezčí, co v sobě česká kultura má.

Eva Svobodová

Pracovala jsem v centru jako dobrovolnice. Musím pochválit skvělý organizační tým lidí a moderní zázemí v centru Brna. Bylo mi potěšením s Vámi spolupracovat, díky za obrovskou zkušenost! 

Julie Hančíková

V Centru pro cizince jsem se cítila vítaná a obohacovalo mne. V průběhu kurzů a lekcí jsem se stávala stále více jistá co se týče mé znalosti českého jazyka, prohlubovala jsem své znalosti české kultury a také jsem potkala lidi z celého světa.

 

Denysova Svitlana

Děkujeme moc Centru a speciální velké poděkováni Ljubov Klok za podporu, pomoc při studiu jazyka a pomoc s oficiálními dokumenty pro sloučení rodiny. Díky Vám je naše rodina nyní spolu! Máte vynikající učitele českého jazyka, jako jsou Simona a Petr. Vaše práce je velmi důležitá pro všechny, kdo dělají první krůčky v České republice. Přejeme Vám prosperitu a rozvoj!

 

Nikita

Výborné Centrum na podporu cizincům, skvělí a dobrosrdeční lidé, moc nám pomohli. Děkujeme!

Dajanova Julija

Chtěla bych vyjádřit svou vděčnost zaměstnancům tohoto úžasného Centra! Do České republiky jsme se přestěhovali s dítětem uprostřed školního roku a nevěděli jsme kam jít a co dělat. Šla jsem do Centru, abych se zaregistrovala na kurzy českého jazyka, o kterých jsem slyšela, ale dostala jsem mnohem víc! Ljubov Klok nám pomohla dostat dítě do školy, odpověděla na všechny moje otázky a byla velmi laskavá, okamžitě jsem přestala mít strach usadit se v nové zemi 🙂 Teď studuji kurzy češtiny, moje dcera navštěvovala také kurzy pro děti, je skvělé, že je vše zdarma! Moc se mi také líbila přednáška “Vítejte v České republice”, která se konala v Centru, a kde jsem se dozvěděla spoustu užitečných informací. V Centru je vždy přátelská atmosféra, to je velmi pěkné! Chci vám poděkovat za skutečnost, že existuje místo, kam může přijít cizinec bez strachu a dostane odpovědi na téměř všechny otázky, protože v náročném období přesunu do jiné země je podpora velmi důležitá!!!

Zvizdaruk Yury

V roce 2016 mě jedna moje známá z Ruska vzala do Centra na Mezírce 1, kde sama studovala češtinu a doporučovala navštěvovat kurzy i mě. Díky příjemným učitelům, kteří nás rádi učili formou hry, jsme se pohroužili do náročného českého jazyka. Kromě výuky českého jazyka, má Centrum spoustu jiných aktivit. Sám jsem v rámci komunitních aktivit vedl na Centru lekce meditace. Jsem rád, že je to pro nás všechno zdarma.

Elvira Likhtina

Děkuji za práci celého centra na podporu cizinců v Brně. Vaše práce a pomoc při integraci je neocenitelná.

Lilija Stupnikova

Chci poděkovat všem zaměstnancům Jihomoravského regionálního centra pro integraci cizinců!!! Děkujeme, že jste udělali naše první kroky v České republice jednodušší, děkujeme vám za pomoc při řešení všech problémů, s kterými my k vám přicházíme! Moc děkujeme za kurz českého jazyka!Velké poděkování paní Ljubě! Luba je náš strážný anděl a věrná kamarádka!

Vaše práce je velmi užitečná a důležitá, děkuji.