Babylon pod Špilberkem

Přehlídka tradiční lidové kultury národnostních menšin

V sobotu 21. září vyvrcholí akce s názvem Babylon pod Špilberkem na Moravském náměstí v 11:00 hod „Duhovým náměstím“, spojeným s průvodem národnostních menšin v centru města.

Hned po představení jednotlivých skupin, souborů a spolků národnostních menšin proběhne program, v němž se představí folklorní soubory, skupiny a sólisti jednotlivých národnostních menšin žijících ve městě Brně.

Široká veřejnost se může těšit na ukázku tradiční lidové kultury, kterou si jednotlivé menšiny uchovávají, návštěvníkům koncertu zprostředkovat lidové tradice, zvyky, kroje, ale i gastronomii zúčastněných národů, a tak přiblížit život národnostních menšin ve městě Brně. Přínos tohoto projektu spatřujeme zejména ve vzájemné komunikaci, výměně zkušeností a vzájemném obohacení všech účastníků společného setkání brněnských národnostních menšin.

Součástí setkání bude také „Babylon chutí pod širým nebem“ – jednotlivé menšiny si připraví pro Vás tradiční jídlo, spojené s ochutnávkou.

 

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa