Pro firmy

Zaměstnávání cizinců je v mnoha případech přínosem pro firmu i společnost. Může s sebou ale nést problémy s pobytovými záležitostmi nebo jazykovou bariérou. Pokud ve vaší firmě zaměstnáváte cizince nebo o této možnosti přemýšlíte, můžete využít našich služeb a poradenství.

Centrum pro cizince Jihomoravského kraje pomáhá cizincům na jejich cestě k začlenění do české společnosti. Nabízíme kurzy češtiny, právní a sociální poradenství, sociokulturní přednášky, multikulturní aktivity a adaptačně-integrační kurzy.

Budeme rádi, když svoje zaměstnance z cizích zemí na naše služby odkážete. Pro zjednodušení komunikace s nimi ohledně nabídky služeb Centra vám poskytneme tištěné informační materiály v 7 jazykových mutacích (čeština, angličtina, ruština, ukrajinština, vietnamština španělština a arabština). Máte-li o ně zájem, napište nám na cizincijmk@jmk.cz.

 

Jaké služby nabízíme?

  • Přednáškyjsme schopni vytvořit přednášky vašim zaměstnancům nebo klientům na míru. Vyberte si z našich témat nebo nám napište a domluvíme se individuálně. 
  • Adaptačně-integrační kurzyOd 1. ledna 2021 musí cizinci ze třetích zemí, kteří získají trvalý nebo dlouhodobý pobyt na našem území, absolvovat adaptačně integrační kurz. V Jihomoravském kraji kurzy zajišťuje naše Centrum. Domluvte si u nás kurz nebo si přečtěte více informací.

Máte zájem o naše materiály nebo služby, chcete se podělit o vaše zkušenosti z praxe nebo jen potřebujete k otázce zaměstnávání cizinců zjistit více informací? Kontaktujte nás!

Pokud máte zájem o zasílání aktualit z našeho Centra, nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho Newsletteru.

 

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa