Centrum pro cizince JMK Jihomoravský kraj

3 744 klientů v posledních 3 letech
99 zemí původu klientů
11 let nepřetržitého fungování

Novinky

Aktuality z OAMP

Přístup na pobytová pracoviště bude nadále umožněn POUZE PŘEDEM OBJEDNANÝM KLIENTŮM, od 30.11.2020 bude možné se objednat již ke všem úkonům. Přednostní termín pro návštěvu pracoviště bude poskytován na úkony vyžadující...

Číst více

Sociální poradenství zrušeno 16. 11., 23. 11. a 30. 11.

Upozorňujeme, že ve dnech 16. 11., 23. 11. a 30. 11. 2020 bude sociální poradenství v našem Centru zrušeno.  Děkujeme za pochopení.

Číst více

OAMP Brno – Omezení provozu v prosinci 2020 a v lednu 2021

Vážení klienti, rádi bychom vás upozornili na nové oznámení na internetových stránkách MVČR, týkající se omezení činnosti OAMP MV ČR Brno. Ve dnech 1. ledna 2021 - 17. ledna 2021 bude pracoviště OAMP na adrese Hněvkovského...

Číst více

Změna v odborném poradenství (od 27. 10. 2020 do odvolání)

Milí klienti,  vzhledem k nepříznivě se vyvíjející epidemiologické situaci musí dojít ke změnám v poskytování odborného sociálního a právního poradenství v našem Centru.  Ke všem našim profesionálním konzultantkám je nutné...

Číst více

ONLINE OTEVŘENÝ KURZ ČEŠTINY – 10. Svátky

30. 11. 2020 | kurzy češtiny | Non EU | Centrum pro cizince | S registrací

Drazí klienti,  rádi bychom vás pozvali na další lekci OTEVŘENÉHO KURZU ČEŠTINY s tématem „Svátky“.  Kdo je to Mikuláš? Jak Češi slaví advent a Vánoce? Vybrané české tradice a zvyky. Kurz je otevřený všem zájemcům, kteří...

Číst více

REGISTRACE – Gramatické kurzy češtiny (jaro 2021)

3. 1. 2021 | kurzy češtiny | Non EU | Centrum pro cizince | S registrací

Milí klienti,  s radostí vám chceme oznámit, že v týdnu od 18. ledna 2021 pro vás otevřeme nové gramatické kurzy českého jazyka. Kurzy budou mít 25 lekcí po třech hodinách (konkrétní časy dle seznamu). Předpokládáme, že...

Číst více

Webinář – Jak získat české občanství

1. 12. 2020 | Sociokurzy | Non EU | Centrum pro cizince | S registrací

Vážení klienti, zveme Vás na webinář na téma Jak získat české občanství, který se uskuteční v utery 1. 12. 2020 od 16.00 do 18.00.  Na kurzu se dozvíte: jaké jsou podmínky pro udělení státního občanství ČR jak...

Číst více

Naše služby

Kurzy českého jazyka

Chci studovat

Odborné poradenství

Potřebuji radu

Důležité dokumenty

Více

Info o centru

Projekt „PROVOZ CENTRA PRO CIZINCE JMK“, reg. č. AMIF/20/02, je financován Evropskou unií v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky“. Centrum svou činností podporuje začlenění cizinců do české společnosti. Hlavním cílem je zajistit rovný přístup k integračním službám a ke kvalifikované integrační podpoře.

Číst více

Reference

Alena Doubravová

Dobrý den! 
Chci moc poděkovat organizátorům dnešní akce. To bylo opravdu perfektní. Tanečky! Grilování! Hudba! Cirkus… Naprosto všechno pecka!
Děkuju, že vás máme! Děkuji, že máte rádi nás cizince. Děkuji, že se o nás tak perfektně staráte a děláte všechno, abychom se cítili v cizí zemi jako doma.

Gratuluju k výročí!
Přeji abyste pokračovali dál a vaše Centrum rostlo a spojovalo v jeden velký tým všechny cizince Brna. A ještě abyste dostávali na vše, co potřebujete, neomezené množství peněz. 🙂 

Sinelnikova Anžela

Já, Sinelnikova Anžela, jsem se do České republiky přestěhovala z Ruska. Žiji v Brně už 7 let. Hned v prvním roce jsem se stala klientkou Centra.

Ráda bych vám poděkovala za vaši práci v Centru pro cizince. Pomoc Centra pro nás, cizince, je velmi zásadní. Velké díky patří paní zejména Ljubov, která mi vždy odpoví na všechny moje dotazy a pomůže jak skutkem, tak radou. Jako Centrum se vždysnažíte vyřešit mé otázky a pomůžete v jakékoli situaci. Děkujeme za vaši profesionální pomoc a podporu. Ráda bych poděkovala všem zaměstnancům Centra. Vaše práce je velmi potřebná a užitečná pro cizince, kteří hledají a nacházejí u vás podporu. Všechny přednášky, právní a sociální poradenství, vše probíhá na vysoké profesionální úrovni.

Všichni jsme jako jedna velká rodina. A to je zásluha zaměstnanců Centra. Moc vám všem děkuji!

Tetiana Ishchenko

Velké díky patří Centru pro cizince JMK nejen za jejich práci, ale také za skvěle zorganizovanou akci na oslavu jejich 10. výročí.

Čas uplynul vesele a rychle.

Blahopřeji vám k výročí a jen tak dál!!!

Lahcen Mehennaoui

V Centru jsem studoval češtinu v kurzu vedeném Eliškou Kryslovou.

Je velmi sebejistá, profesionální, a vždy našla způsob, jak odpovědět na jakoukoliv otázku a uměla reagovat na jakoukoliv situaci. Má vysokou úroveň multikulturního a interkulturního vzdělání.

Její metodika je fantastická, přehledná a pro začátečníky moc užitečná.

S kurzem jsem byl moc spokojený.

Jsem moc vděčný Centru, že jste tento kurz zajistili a těším se na další.

Danica Schebelle a Jan Kubát VÚPSV, v. v. i.

„Velmi oceňujeme způsob činnosti a působení Centra integrace cizinců v Jihomoravském kraji, jehož vedení a pracovníci aktivně přispívají k řešení problematiky integrace cizinců na regionální a rovněž meziregionální úrovni, přičemž se snaží vytvářet vhodný prostor a příležitosti pro širokou odbornou a objektivní diskusi.“

Iurii Zorkin

Mockrát děkujeme Centru pro cizince JMK!
Velká podpora ve studiu češtiny, zajímavé výlety. Poznali jsme kulturu ČR a hodně lidí!

S úctou,

Iurii Zurkin.

Ivan Rankič

Jsem velmi šťastný, že jsem měl možnost chodit do Centra na kurz češtiny.
V Centru jsem chodil na kurzy češtiny různých úrovní a lektoři byli moc zajímaví. O Centru jsem se dozvěděl od kamaráda, který chodil na kurz.
Osobně bych poděkoval Radimovi, že jsem díky němu poznal další lektory češtiny na Vysočině.
Kdybych vás mohl popsat slovem, to slovo by bylo – NEJLEPŠÍ!
Přeju vám hodně úspěchů. Díky vám se cizinci v Brně cítí jako doma!

Marija Radojičič

Jste nejlepší! O Centru jsem se dozvěděla od známých, a pak jsem chodila na kurzy češtiny různých úrovní. Potkala jsem tady lidi z různých států a moje čeština se zlepšila (aspoň si to myslím). Ochota a přístup lektorů byly vždy dokonalé. Srdečný pozdrav nejlepším lektorům Radimovi a Dianě.

Marina Stefaniani

Vynikající Centrum!
Pomáhá všem, kdo jsou tu na začátku „cizí“. Přemění je na člověka, který se během krátké doby už cítí, jako by se tu narodil.
Dává to nejlepší a nejhezčí, co v sobě česká kultura má.

Eva Svobodová

Pracovala jsem v centru jako dobrovolnice. Musím pochválit skvělý organizační tým lidí a moderní zázemí v centru Brna. Bylo mi potěšením s Vámi spolupracovat, díky za obrovskou zkušenost! 

Julie Hančíková

V Centru pro cizince jsem se cítila vítaná a obohacovalo mne. V průběhu kurzů a lekcí jsem se stávala stále více jistá co se týče mé znalosti českého jazyka, prohlubovala jsem své znalosti české kultury a také jsem potkala lidi z celého světa.

 

Denysova Svitlana

Děkujeme moc Centru a speciální velké poděkováni Ljubov Klok za podporu, pomoc při studiu jazyka a pomoc s oficiálními dokumenty pro sloučení rodiny. Díky Vám je naše rodina nyní spolu! Máte vynikající učitele českého jazyka, jako jsou Simona a Petr. Vaše práce je velmi důležitá pro všechny, kdo dělají první krůčky v České republice. Přejeme Vám prosperitu a rozvoj!

 

Nikita

Výborné Centrum na podporu cizincům, skvělí a dobrosrdeční lidé, moc nám pomohli. Děkujeme!

Dajanova Julija

Chtěla bych vyjádřit svou vděčnost zaměstnancům tohoto úžasného Centra! Do České republiky jsme se přestěhovali s dítětem uprostřed školního roku a nevěděli jsme kam jít a co dělat. Šla jsem do Centru, abych se zaregistrovala na kurzy českého jazyka, o kterých jsem slyšela, ale dostala jsem mnohem víc! Ljubov Klok nám pomohla dostat dítě do školy, odpověděla na všechny moje otázky a byla velmi laskavá, okamžitě jsem přestala mít strach usadit se v nové zemi 🙂 Teď studuji kurzy češtiny, moje dcera navštěvovala také kurzy pro děti, je skvělé, že je vše zdarma! Moc se mi také líbila přednáška „Vítejte v České republice“, která se konala v Centru, a kde jsem se dozvěděla spoustu užitečných informací. V Centru je vždy přátelská atmosféra, to je velmi pěkné! Chci vám poděkovat za skutečnost, že existuje místo, kam může přijít cizinec bez strachu a dostane odpovědi na téměř všechny otázky, protože v náročném období přesunu do jiné země je podpora velmi důležitá!!!

Zvizdaruk Yury

V roce 2016 mě jedna moje známá z Ruska vzala do Centra na Mezírce 1, kde sama studovala češtinu a doporučovala navštěvovat kurzy i mě. Díky příjemným učitelům, kteří nás rádi učili formou hry, jsme se pohroužili do náročného českého jazyka. Kromě výuky českého jazyka, má Centrum spoustu jiných aktivit. Sám jsem v rámci komunitních aktivit vedl na Centru lekce meditace. Jsem rád, že je to pro nás všechno zdarma.

Elvira Likhtina

Děkuji za práci celého centra na podporu cizinců v Brně. Vaše práce a pomoc při integraci je neocenitelná.

Lilija Stupnikova

Chci poděkovat všem zaměstnancům Jihomoravského regionálního centra pro integraci cizinců!!! Děkujeme, že jste udělali naše první kroky v České republice jednodušší, děkujeme vám za pomoc při řešení všech problémů, s kterými my k vám přicházíme! Moc děkujeme za kurz českého jazyka!Velké poděkování paní Ljubě! Luba je náš strážný anděl a věrná kamarádka!

Vaše práce je velmi užitečná a důležitá, děkuji.