Novinky

Změna konzultačních hodin sociálního poradenství (PO, ÚT, ČT)

Vážení klienti, rádi bychom Vás informovali o změně konzultačních hodin sociálního poradenství konzultantky Ivety Rožníčkové. Ivetu v Centru pro cizince najdete v následujících dnech a hodinách: Pondělí 8:00 - 17:00 Úterý...

Číst více

Změny na OAMP

Vážení klienti,  rádi bychom Vás informovali o nejpodstatnějších změnách, které se od 1. 1. 2020 týkají i brněnského pracoviště ODBORU AZYLOVÉ A IMIGRAČNÍ POLITIKY (MVČR) na ulici Hněvkovského.  Od 1. 1. 2020 pracovníci...

Číst více

Barefoot In The Park

27. 1. 2020 | akce | EU, Non EU | BEST divadlo | Bez registrace

For the third show of the season, BESTdivadlo presents “Barefoot in the Park”, a hilarious comedy by one of the master of the genre, Neil Simon. And what can you look forward to? Corie and Paul Bratter are two newly-weds,...

Číst více

Otevřený kurz češtiny – Sport a hry

28. 1. 2020 | kurzy češtiny | Non EU | Centrum pro cizince | Bez registrace

Sport a hry - 28.1.2020

Číst více

Essay Writing Workshop

30. 1. 2020 | akce | EU, Non EU | Centrum pro cizince | S registrací

30.1.2020 17:00-19:00, Mezírka 1, 4th floor, classroom 1 FREE Essay Writing Workshop! 14 spots are available for this workshop! Join to continue the workshop series on how to structure a research-based essay in English! The...

Číst více

DŮCHODY V ČESKÉ REPUBLICE

4. 2. 2020 | Sociokurzy | Non EU | S registrací

Zveme Vás na sociokurz na téma Důchody v České republice, který se uskuteční ve čtvrtek 4.02.2020 od 17.00 do 19.00.  Registrace je nutná. Vyplňte registrační formulář (dole na této stránce).

Číst více

KURZ „VÍTEJTE V ČESKÉ REPUBLICE“ (RUS)

8. 2. 2020 | akce | Non EU | Centrum pro cizince | S registrací

KURZ „VÍTEJTE V ČESKÉ REPUBLICE“  Zveme Vás k účasti na adaptačně integrační kurz, na kterém získáte veškeré potřebné informace o pobytu a životě v České republice. V rámci kurzu získáte zdarma informace a tištěné materiály...

Číst více

Důchody v České republice

11. 2. 2020 | Sociokurzy | Non EU | Centrum pro cizince | S registrací

Zveme Vás na sociokurz na téma Důchody v České republice, který se uskuteční ve čtvrtek 11.02.2020 od 17.00 do 19.00.  Registrace je nutná. Vyplňte registrační formulář (dole na této stránce).  

Číst více

Naše služby

Kurzy českého jazyka

Chci studovat

Odborné poradenství

Potřebuji radu

Důležité dokumenty

Více

Info o centru

Projekt „PROVOZ CENTRA PRO CIZINCE JMK“, reg. č. AMIF/20/02, je financován Evropskou unií v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu/ Fondu pro vnitřní bezpečnost a rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky“. Centrum svou činností podporuje začlenění cizinců do české společnosti. Hlavním cílem je zajistit rovný přístup k integračním službám a ke kvalifikované integrační podpoře.

Číst více

Mezírka 1, 602 00 Brno (4. patro)

+420 541 658 333

cizincijmk@jmk.cz

Reference

Alena Doubravová

Dobrý den!☺️ Chci moc poděkovat organizátorům dnešní akce. To bylo opravdu perfektní.🙂 Tanečky! Grilování! Hudba! Cirkus…. Naprosto všechno pecka! Děkuju, že vás máme! Děkuji , že máte rádi nás cizince. Děkuji že se tak perfektně o nás staráte a děláte všecko abychom se cítili v cizí zemi jako doma.
Gratuluju k výročí! Přeji abyste pokračovali dál a vaše centrum rostlo a spojovalo v jeden velký tým všechny cizince Brna. ☺️ A ještě abyste dostávali na všechno co potřebujete neomezené množství peněz.😊 

Lahcen Mehennaoui

V Centru jsem studoval češtinu v kurzu vedeném Eliškou Kryslovou.

Je velmi sebejistá, profesionální a vždy našla způsob, jak odpovědět na jakoukoliv otázku a reagovat na jakoukoliv situaci. Má vysokou úroveň multikulturního a interkulturního vzdělání.

Její metodika je fantastická, přehledná a pro začátečníky moc užitečná.

S kurzem jsem byl moc spokojený.

Jsem moc vděčný Centru, že jste tento kurz zajistili a těším se na další.

Danica Schebelle a Jan Kubát VÚPSV, v. v. i.

„Velmi oceňujeme způsob činnosti a působení Centra integrace cizinců v Jihomoravském kraji, jehož vedení a pracovníci aktivně přispívají k řešení problematiky integrace cizinců na regionální a rovněž meziregionální úrovni, přičemž se snaží vytvářet vhodný prostor a příležitosti pro širokou odbornou a objektivní diskusi.“

Iurii Zorkin

Mockrát děkujeme Centru pro cizince JMK! Velká podpora ve studiu češtiny, zajímavé výlety. Poznali jsme kulturu ČR a hodně lidí!

S úctou,

Iurii Zurkin.

Ivan Rankič

Jsem velmi šťastný, že jsem měl možnost chodit na kurz češtiny do Centra. V Centru jsem chodil na kurzy češtiny různých úrovní a lektoři byli moc zajímaví. O Centru jsem se dozvěděl od kamaráda, který chodil na kurz. Osobně bych poděkoval Radimovi, že jsem díky němu poznal další lektory češtiny na Vysočině. Kdybych vás mohl popsat slovem, to slovo by bylo – NEJLEPŠÍ! Přeju vám hodně úspěchů. Díky vám se cizinci v Brně cítí jako doma!

Marija Radojičič

Jste nejlepší! O Centru jsem se dozvěděla od známých a pak jsem chodila na kurzy češtiny různých úrovní. Potkala jsem tady lidi z různých států a moje čeština se zlepšila (aspoň si to myslím). Ochota a přístup lektorů vždy byly dokonalé. Srdečný pozdrav nejlepším lektorům Radimovi a Dianě.

Marina Stefaniani

Vynikající centrum! Pomáhá všem, kdo jsou tu na začátku „cizí“. Přemění je na člověka, který se během krátké doby už cítí, jako by se tu narodil. Dává to nejlepší a nejhezčí, co v sobě česká kultura má.

Eva Svobodová

Pracovala jsem v centru jako dobrovolnice. Musím pochválit skvělý organizační tým lidí a moderní zázemí v centru Brna. Bylo mi potěšením s Vámi spolupracovat, díky za obrovskou zkušenost! 

Julie Hančíková

V Centru pro cizince jsem se cítila vítaná a obohacovalo mne. V průběhu kurzů a lekcí jsem se stávala stále více jistá co se týče mé znalosti českého jazyka, prohlubovala jsem své znalosti české kultury a také jsem potkala lidi z celého světa.

 

Denysova Svitlana

Děkujeme moc Centru a speciální velké poděkováni Ljubov Klok za podporu, pomoc při studiu jazyka a pomoc s oficiálními dokumenty pro sloučení rodiny. Díky Vám je naše rodina nyní spolu! Máte vynikající učitele českého jazyka, jako jsou Simona a Petr. Vaše práce je velmi důležitá pro všechny, kdo dělají první krůčky v České republice. Přejeme Vám prosperitu a rozvoj!

 

Nikita

Výborné Centrum na podporu cizincům, skvělí a dobrosrdeční lidé, moc nám pomohli. Děkujeme!

Dajanova Julija

Chtěla bych vyjádřit svou vděčnost zaměstnancům tohoto úžasného Centra! Do České republiky jsme se přestěhovali s dítětem uprostřed školního roku a nevěděli jsme kam jít a co dělat. Šla jsem do Centru, abych se zaregistrovala na kurzy českého jazyka, o kterých jsem slyšela, ale dostala jsem mnohem víc! Ljubov Klok nám pomohla dostat dítě do školy, odpověděla na všechny moje otázky a byla velmi laskavá, okamžitě jsem přestala mít strach usadit se v nové zemi 🙂 Teď studuji kurzy češtiny, moje dcera navštěvovala také kurzy pro děti, je skvělé, že je vše zdarma! Moc se mi také líbila přednáška “Vítejte v České republice”, která se konala v Centru, a kde jsem se dozvěděla spoustu užitečných informací. V Centru je vždy přátelská atmosféra, to je velmi pěkné! Chci vám poděkovat za skutečnost, že existuje místo, kam může přijít cizinec bez strachu a dostane odpovědi na téměř všechny otázky, protože v náročném období přesunu do jiné země je podpora velmi důležitá!!!

Zvizdaruk Yury

V roce 2016 mě jedna moje známá z Ruska vzala do Centra na Mezírce 1, kde sama studovala češtinu a doporučovala navštěvovat kurzy i mě. Díky příjemným učitelům, kteří nás rádi učili formou hry, jsme se pohroužili do náročného českého jazyka. Kromě výuky českého jazyka, má Centrum spoustu jiných aktivit. Sám jsem v rámci komunitních aktivit vedl na Centru lekce meditace. Jsem rád, že je to pro nás všechno zdarma.

Elvira Likhtina

Děkuji za práci celého centra na podporu cizinců v Brně. Vaše práce a pomoc při integraci je neocenitelná.

Lilija Stupnikova

Chci poděkovat všem zaměstnancům Jihomoravského regionálního centra pro integraci cizinců!!! Děkujeme, že jste udělali naše první kroky v České republice jednodušší, děkujeme vám za pomoc při řešení všech problémů, s kterými my k vám přicházíme! Moc děkujeme za kurz českého jazyka!Velké poděkování paní Ljubě! Luba je náš strážný anděl a věrná kamarádka!

Vaše práce je velmi užitečná a důležitá, děkuji.