Kurz

18/4/2021

Sdílet článek

Jarní navazující konverzační kurzy

Vážení klienti,

v týdnu od 3.5.2021 budeme otevírat navazující konverzační kurzy češtiny. Registrace do kurzů se uskuteční přes internet v NEDĚLI 18.4.2021 v 18.00. Kurzy jsou přednostně určeny studentům gramatických kurzů leden – duben 2021. Ostatním budou nabídnuty zbývající místa do naplnění kapacity. Registrace bude možná pouze pomocí registračního formuláře níže na této stránce.

Kurzy českého jazyka, které nabízíme, PŘÍMO NAVAZUJÍ NA GRAMATICKÉ KURZY STEJNÉ ÚROVNĚ: pokud jste chodili do A2.2, hlaste se do A2.2 konverzační. Stejně jako gramatické kurzy jsou rozděleny zvlášť pro klienty se slovanským mateřským jazykem a zvlášť pro ostatní (dále jen „Neslované“). Kurzy pro Neslovany jsou rozděleny do úrovní A1.1, A1.2, A2.1, A2.2 a A2.3. Pro Slovany jsou kurzy rozděleny do úrovní A1, A2.1 a A2.2. Pro Slovany i Neslovany dohromady pak otevřeme úrovně B1.1., B1.2 a B1.3. Úrovně odpovídají Společnému referenčnímu rámci (SERR). Kurzy jsou přednostně určeny studentům gramatických kurzů leden – duben 2021. Ostatním budou nabídnuty zbývající.

Postup pro registraci do kurzů češtiny:

1. Nejdůležitější je vědět, do kterého kurzu patříte. Slovani se nesmí hlásit do Neslovanských a Neslovani do Slovanských kurzů. Není dovoleno se hlásit do úrovní, které vám neodpovídají pouze z důvodu, že vám vyhovuje čas. Úplní začátečníci se do těchto kurzů nehlásí  a do A1.1 (A1) konverzační se hlásí absolventi kurzů A1.1 (A1). Všichni, kdo u nás absolvovali závěrečný test, úroveň znají.

Pokud svoji úroveň ale neznáte (nejste začátečníci ani jste u nás ještě nenavštěvovali kurz), je nutné si napsat test, který bude on-line dostupný 1. 4.–11.4.2021 na této stránce www.cizincijmk.cz/elearning/ ve složce Placement test / rozřazovací test. Pokud jej ještě nemáte, vytvořte si v e-learningu účet. Bez něj se k testu nedostanete.

Test slouží pouze cizincům, kteří mají povolení k pobytu v ČR alespoň na 90 dní a pobývají v JMK!!! A to pouze za účelem, aby zjistili, do jakého kurzu Centra pro cizince JMK se mají hlásit. Kurzy nejsou určeny lidem mimo Jihomoravský kraj. V každém kraji v ČR je otevřeno Centrum pro cizince. 

Všichni kdo dokončí online test, budou vyzváni k on-line setkání s metodikem češtiny. Tato on-line setkání budou probíhat od 12. 4. 2021 do 16. 12. 2021. Zde proběhne závěrečná fáze testování a dozvíte se zde svůj výsledek. 

2. V den online registrace už budete znát svou úroveň. Vyberte z nabídky odpovídající kurz (pozor na Slované/Neslované).

3. Vyplňte registrační formulář (dole na této stránce), který bude otevřen od 18. 4. 2021 od 18.00.

4. Těsně před odesláním vyplňte políčko “Nejsem robot“. Pozor, zaškrtnutí se po chvíli samo zruší.

5. Klikněte na tlačítko „Odeslat“. Tím se Vaše přihlášení zobrazí pracovníkům Centra. Neodesílejte formulář znovu, opravdu se odeslal ihned po stisknutí tlačítka „odeslat“.

6. Vyčkejte na potvrzovací e-mail, který vám do 10 dnů zašle koordinátor vzdělávacích aktivit. Napíše Vám, že na kurz smíte chodit, nebo že nemůžete (zejména z důvodu omezené kapacity kurzu).

Registrovat se na kurz je možné pouze přes online formulář. Je možné se zapsat POUZE NA JEDEN kurz. Kurz si můžete zapsat pouze, pokud projdete rozřazovacím testem, nebo pokud navazujete na vlastní gramatický kurz.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Registrace probíhá od 18. 4. 2021 18:00

Registrace

Vyplňte formulář latinkou.

Vyberte prosím v seznamu některou položku. Úroveň lze rozbalit až při spuštění registrace.