Jak uspořádat neveřejný adaptačně-integrační kurz?

 

1. Máte zájem uspořádat neveřejný kurz ve vlastních prostorách?

Pro uspořádání neveřejného kurzu kontaktujte Centrum pro cizince JMK. Pracovníci Vám vysvětlí všechny podrobnosti procesu a domluví se na případné spolupráci.

2. Kdo má povinnost absolvovat AIK?

Adaptačně-integrační kurz musí povinně absolvovat většina cizinců ze zemí mimo EU, kterým bylo od 1. ledna 2021 vydáno povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v ČR. Podrobnější informace o tom, kdo přesně musí tento kurz absolvovat a na koho se tato povinnost nevztahuje, najdete zde a zde.

3. Jaká je cena neveřejného kurzu?

Výše úhrady za účast cizince na kurzu činí 800 Kč za osobu. Částku uhradíte vy jako firma, v podobě jednorázové platby za všechny účastníky na účet MV. Jako právnická osoba hradíte také služby lektora a tlumočníka, zajišťujete místnost a vybavení, na těchto nákladech se cizinci nepodílí. 

4. Lektor a tlumočník

Centrum zprostředkuje kontakty na certifikovaného lektora a tlumočníka, se kterými si právnická osoba nastavuje podobu vztahu. 

5. Registrace do systému FRS

Právnická osoba se zaregistruje do informačního systému FRS Ministerstva vnitra. Poté právnická osoba určí účastníky AIK a předá jejich seznam Centru pro cizince. Všichni cizinci se musí rovněž osobně registrovat ve FRS, každý cizinec musí mít soukromý email.

6. Realizace AIK

Domluvte se s Centrem na termínu konání kurzu. 

 

Výhody neveřejného kurzů

  • možnost realizace přímo ve vlastních prostorách;
  • nižší poplatek za kurz – 800 Kč/osoba;
  • není určen minimální počet účastníků;
  • maximální počet účastníků 30 osob

 

Máte zájem o realizaci neveřejného kurzu? Kontaktujte nás

 

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa