Samostudium češtiny

Chcete se učit česky zábavnou formou hned teď? Tady je pár tipů na to, jak vyplnit volné chvíle češtinou. Najdete zde odkazy na webové stránky, instagramové účty či YouTube kanály a mnoho dalšího.   

Webové stránky:

YouTube kanály:

Čeština na instagramu:

E-learning:

Učebnice a další cvičební materiály:

Adaptované texty (A1-C1)

Televize, filmy a rádio v češtině:

Tipy na mobilní aplikace:

Pokud si chcete vzít učení na cesty, jsou pro vás dobrou volbou mobilní aplikace. Můžete s nimi trénovat v parku, u vody nebo ve vlaku.

Učte se českou slovní zásobu a základy gramatiky formou hry, která se vám i sama dle vámi nastavených požadavků připomene. Tato aplikace funguje se všemi operačními systémy (chytrými telefony).

Učení a trénink slovní zásoby bude s Memorise zábavou. Naučíte se navíc slovíčka z různých oblastí. Nebudou-li vám vyhovovat, můžete si vytvořit svůj vlastní set.

Pište si zprávy s rodilými mluvčími tak, jak si píšete např. na WhatsAppu s přáteli. Vzájemně se opravujte, nastavte si počet znaků, které chcete, aby zprávy obsahovaly, nebo čas, po jaký má vaše vzájemná komunikace trvat.

Informace ke zkouškám z češtiny:

Zkouška z češtiny pro trvalý pobyt + jak se na ni připravit

Zkouška z češtiny pro účely udělování státního občanství v ČR + jak se na ni připravit

   STĚHOVÁNÍ!

   Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

   Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

   Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

   Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

   Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

   Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

   mapa