Kurz

3/1/2021

Sdílet článek

REGISTRACE – Gramatické kurzy češtiny (jaro 2021)

Milí klienti, 

s radostí vám chceme oznámit, že v týdnu od 18. ledna 2021 pro vás otevřeme nové gramatické kurzy českého jazyka. Kurzy budou mít 25 lekcí po třech hodinách (konkrétní časy dle seznamu). Předpokládáme, že se bude jednat o live-online kurzy vyučované skrze ZoomGoogle Classroom, podmínkou k přijetí je tedy stabilní přístup k internetutechnické vybavení (mikrofon, kamera). Pokud do termínu registrace zjistíme, že je možné otevřít kurzy prezenčně, informaci zde aktualizujeme. Prosíme, registrujte se do kurzu, pouze pokud můžete chodit prezenčně. Upozorňujeme také, že můžeme do gramatického kurzu přijmout pouze klienty, kteří bydlí v Jihomoravském kraji. 

Registrace do kurzů se uskuteční přes internet v NEDĚLI 03. ledna 2021 v 18.00 hodin. Registrace bude možná pouze pomocí registračního formuláře dole na této stránce.

Kurzy českého jazyka, které nabízíme, jsou rozděleny zvlášť pro klienty se slovanským mateřským jazykem a zvlášť pro ostatní (dále jen „Neslované“). Kurzy pro Neslovany jsou rozděleny do úrovní A1.1, A1.2, A2.1, A2.2 a A2.3. Pro Slovany jsou kurzy rozděleny do úrovní A1, A2.1 a A2.2.. Pro Slovany i Neslovany dohromady pak otevřeme úrovně B1.1. a B1.2. Úrovně odpovídají Společnému referenčnímu rámci (SERR).

1. Postup pro registraci do kurzů češtiny:

1. Nejdůležitější je vědět, do kterého kurzu patříte. Slovani se nesmí hlásit do Neslovanských a Neslovani do slovanských kurzů. Není dovoleno se hlásit do úrovní, které vám neodpovídají pouze z důvodu, že vám vyhovuje čas. Úplní začátečníci se hlásí do A1.1. (A1). Všichni, kdo u nás absolvovali závěrečný test, úroveň znají.

Pokud svoji úroveň ale neznáte (nejste začátečník ani jste u nás ještě nenavštěvoval kurz), je nutné si napsat test, který bude on-line dostupný 23. 11.-29.11.2020 na této stránce www.cizincijmk.cz/elearning/ ve složce Placement test / rozřazovací test. Pokud jej ještě nemáte, vytvořte si v e-learningu účet. Bez něj se k testu nedostanete.

Test slouží pouze cizincům, kteří mají povolení k pobytu v ČR alespoň na 90 dní. A to pouze za účelem, aby zjistili, do jakého kurzu Centra pro cizince JMK se mají hlásit. 

Všichni kdo dokončí online test budou vyzváni k on-line setkání s metodikem češtiny. Tato on-line setkání budou probíhat od 7.12.2020 do 18.12.2020. Zde proběhne závěrečná fáze testování a dozvíte se zde svůj výsledek. 

2. V den online registrace už budete znát svou úroveň. Vyberte z nabídky odpovídající kurz.

3. Vyplňte registrační formulář (dole na této stránce), který bude otevřen od 03.01.2021 od 18.00.

4. Těsně před odesláním vyplňte políčko “Nejsem robot“. Pozor, zaškrtnutí se po chvíli samo zruší.

5. Klikněte na tlačítko „Odeslat“. Tím se Vaše přihlášení zobrazí pracovníkům Centra. Neodesílejte formulář znovu, opravdu se odeslal ihned po stisknutí tlačítka „odeslat“.

6. Vyčkejte na potvrzovací e-mail, který vám do 14 dnů zašle koordinátor vzdělávacích aktivit. Napíše Vám, že na kurz smíte chodit, nebo že nemůžete (zejména z důvodu omezené kapacity kurzu).

Registrovat se na kurz je možné pouze přes online formulář. Je možné se zapsat POUZE NA JEDEN kurz. Pokud lektor zjistí, že vaše úroveň češtiny neodpovídá úrovni kurzu, budete z kurzu vyloučeni. Pečlivě si proto rozmyslete, na jaký kurz se přihlásíte.

Registrace probíhá od 3. 1. 2021 18:00

Registrace

Vyplňte formulář latinkou.

Vyberte prosím v seznamu některou položku. Úroveň lze rozbalit až při spuštění registrace.