Kurz

22/5/2023

Sdílet článek

Konverzační kurzy češtiny pro občany mimo EU – REGISTRACE 

22. května pro vás otvíráme další kurzy českého jazyka. Registrovat se můžete od 30. dubna do 7. května níže na této stránce.

 • Kurzy jsou určeny všem cizincům s pobytem nad 90 dní, žijícím v Jihomoravském kraji. 
 • Tyto kurzy jsou pro občany mimo Evropskou unii.
 • Na kurzy se nemohou hlásit klienti s českým občanstvím. 
 • Je možné se zapsat pouze na jeden kurz 

Úrovně a témata kurzů: 

V kurzech se tentokrát naučíte slovní zásobu vhodnou pro nejrůznější situace, vybrat si můžete z nabídky níže: 

 • SLOVANÉ, úrovně A1 – B2 a vyšší (váš mateřský jazyk je slovanský – ukrajinština, ruština, srbština, makedonština, chorvatština, …) 
 • NESLOVANÉ, úrovně A1 – B2 a vyšší (všechny ostatní jazyky) 

Témata z každodenního života, Slované – A1 a vyšší (16 lekcí) 
PO+ST/ 9:00-11:30, Diana Šimonová  
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně A1 dále. Budeme se věnovat tématům jako je bydlení (jak si něco půjčit od souseda, jak řešit problém s majitelem bytu), zdravotní péče (jak zavolat záchranku, jak se objednat k lékaři, jak říct, že mě něco bolí a jak kupovat léky), neformální konverzace (jak vyjádřit kompliment) nebo cestování (co si zabalit na dovolenou a jaké komplikace mě mohou čekat). 

! Online kurz !  
Brno, Slované – A1 a vyšší (16 lekcí) 
ÚT+ČT/ 8:00-10:15, Magda Šplíchalová 
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně A1 dále. Budeme se věnovat tématům jako jsou brněnské pověsti, jídlo, cestování, práce, kultura, vztahy a neformální každodenní konverzace. 

Témata z každodenního života, Neslované – A1 a vyšší (16 lekcí) 
PO+ST/ 9:00-11:30, Draha Midriaková 
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně A1 dále. Budeme se věnovat tématům jako je rodina, bydlení, jídlo, nakupování, dovolená, trávení volného času nebo oslavy. 

Brno a filmy, Slované – A2 a vyšší (12 lekcí) 
PO+ST/ 9:00-11:30, Dáša Bartoníková 
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně A2 dále. Budeme se věnovat brněnským památkám, zajímavým budovám, číst brněnské legendy a dívat se na filmy o Brně. 

Hudba, Slované – A2 a vyšší (16 lekcí) 
ÚT+ČT / 9.00-11:30, Olga Kovacsová 
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně A2 dále. Budeme se věnovat tématům hudebních směrů, historie vážné a populární hudby, skládání hudby, budeme poznávat hudební ikony z ČR i zahraničí. Zkusíme si dokonce složit vlastní písničku a společně si ji zazpívat.  

Čtení a povídání s hosty, Slované i Neslované – A2 a vyšší (16 lekcí) 
ÚT+ČT / 9.00-11:30, Eva Kaličinská 
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně A2 a dál. Naučíme se jak na hovorovou češtinu nebo jak porozumět textu. Když bude hezké počasí, vyrazíme na výlety, jindy budou součástí kurzu zajímaví brněnští hosté. 

Český film, Slované i Neslované – A2 a vyšší (16 lekcí) 
ÚT+ČT / 9.00-11:30, Iva Orsillo 
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně A2 a dál. Budeme se věnovat především filmům československé nové vlny. Podíváme se na filmy Lásky jedné plavovlásky, Ostře sledované vlaky nebo Všichni dobří rodáci, ale také na komedie Marečku, podejte mi pero!, S tebou mě baví svět nebo Vrchní, prchni!. Konverzační kurz ovšem nebude jen o filmech, ale i o tématech ze života. 

Témata z každodenního života, Slované i Neslované – B1 a vyšší (12 lekcí) 
ÚT+ČT / 9.00-11:30, Petra Lipenská 
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně B1 dále. Budeme se zlepšovat především v hovorové češtině, naučíte se mluvit jako rodilý mluvčí a zbavíte se strachu. Trénovat budeme na tématech jako jsou vaření, sport, bydlení nebo nákupy. 

Témata z každodenního života, Slované i Neslované – B1 a vyšší (16 lekcí) 
PO+ST/ 17:30-20:00, Petr Stojan  
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně B1 dále. Budeme hrát konverzační hry, povídat si, za hezkého počasí půjdeme ven, když bude škaredě, pustíme si klasické české filmy. Součástí kurzu je hovorová i vulgární čeština nebo pořekadla, takže kdo se vlka bojí, nesmí do lesa. A bez peněz do hospody nelez! 

Výtvarné umění, Slované i Neslované – B1 a vyšší (12 lekcí) 
ÚT+ČT/ 17:30-20:00, Tereza Švandová 
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně B1 dále. Zaměříme se na svět umění. Nebudeme si jen povídat, můžete se těšit také na návštěvy galerií a ukázky různých výtvarných technik. Vlastní výtvory si odnesete domů. Kurz je vhodný pro dospělé i dospívající od 15 let. 

Témata z každodenního života, Slované i Neslované – B2 a vyšší (16 lekcí) 
ÚT + ČT/ 17:30-20:00, Petr Stojan  
Kurz je zaměřený na rozšiřování slovní zásoby a gramatiky od úrovně B2 dále. Budeme hrát konverzační hry, povídat si, za hezkého počasí půjdeme ven, když bude škaredě, pustíme si klasické české filmy. Součástí kurzu je hovorová i vulgární čeština nebo pořekadla, takže kdo se vlka bojí, nesmí do lesa. A bez peněz do hospody nelez!  

Trvání kurzu: 12-16 lekcí 

Pravidelnost lekcí: 2x týdně dle rozvrhu. 

Zaměření kurzů: konverzace 

POZOR: Než se budete registrovat, musíte znát svoji úroveň! 

Jak se přihlásit do kurzu: 

 1. Jsem už klientem Centra – pokud už jste u nás nějaký kurz absolvovali a splnili jste závěrečný test alespoň na 70 %, přihlaste se do kurzu o úroveň výš
 2. Jste nový klient a nenavštěvoval jste žádný kurz v Centru pro cizince, ale umíte trochu česky musíte absolvovat ústní a písemnou část rozřazovacího testu. Obě části jsou povinné.
 • Písemnou část můžete udělat online od 24. dubna do 3. května. Počet míst je omezen, přihlaste se prosím včas. Pokud u nás již máte svůj účet, najdete test na tomto odkazu. Pokud účet nemáte, nejprve si ho vytvořte zde 
 • Po vyplnění testu vás budeme kontaktovat a pozveme vás na ústní části testu. Setkání je možné osobně v Centru pro cizince nebo online přes Zoom. 
 • Z organizačních důvodů nepřijímáme certifikáty z kurzů češtiny z jiných institucí. 

Registrace: 

 • sjeďte dolů na této stránce, 
 • vyberte z nabídky vhodný kurz, 
 • vyplňte registrační formulář, 
 • před odesláním vyplňte políčko “Nejsem robot“, 
 • klikněte na tlačítko „Odeslat“, 
 • vyčkejte na potvrzovací e-mail, pošleme vám ho do 14 dnů. 

Dáváme příležitost všem, proto stále funguje férový losovací systém. Po vaší elektronické registraci očekávejte e-mail, ve kterém zjistíte, zda vás systém vylosoval. 

Projekt „Provoz centra pro cizince JMK 2022-2023“, reg. č. AMIF/31/02, je financován Evropskou unií v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky.

Registrace probíhá od 30. 4. 2023 0:00 do 7. 5. 2023 0:00

Registrace

Vyplňte formulář latinkou.

Vyberte prosím v seznamu některou položku.

Datum narození