Epidemie koronaviru – aktualizované informace pro cizince

 

V této sekci najdete informace, které pro vás, naše klienty mohou být během epidemie koronaviru důležité.  Veškeré informace ověřujeme, filtrujeme a překládáme do angličtiny a ruštiny.  Součástí této sekce je i spousta odkazů na zajímavé webové stránky.

Bezplatná informační linka 1221

(čeština, angličtina)

Po – Pá 8:00 – 19:00

So + Ne 9:00 – 16:30

Veškerá pravidelně aktualizovaná současně platná nařízení naleznete v sekci “Aktuální opatření“. Pokud bydlíte v Brně a nevíte, kde se nechat testovat nebo komu zavolat, když jste nemocní, navštivte  web Magistrátu města Brna nebo  přehledně zpracovaný “Expat´s guide to the pandemic“. Nemůže na svou otázku najít odpověď na žádném z těchto webů? Určitě vás nezklame obsáhlý web www.coronahelp.cz, který obsahuje vyčerpávající množství odkazů pro všechny situace. 

Fungování pracoviště OAMP od 22. 10.:

Bez předchozího objednání nebude přístup na pracoviště umožněn!   Objednání je možné telefonicky (OAMP BRNO – 543 213 313, 543 214 316) nebo online na https://frs.gov.cz.

Dosavadní objednávky jsou platné. Nové objednávky budou umožněny pouze na nezbytné úkony:

  • registrace po příjezdu
  • zpracování biometrických údajů
  • výdej pobytových oprávnění
  • vydání překlenovacího štítku
  • příjem žádostí o dlouhodobé vízum a povolení k dlouhodobému pobytu za účelem strpění pobytu na území, povolení k dlouhodobému pobytu navazující na dlouhodobé vízum, pobytová oprávnění pro děti narozené na území ČR

VŠECHNA OSTATNÍ PODÁNÍ ZASÍLEJTE POŠTOU NA ADRESU MÍSTNĚ PŘÍSLUŠNÉHO PRACOVIŠTĚ NEBO DO DATOVÉ SCHRÁNKY MV ČR.

Více informací zde.