Připravili jsme pro vás česko-ukrajinský slovníček

Jste z Ukrajiny, ale potřebujete se domluvit v Česku? Nebo jste naopak Češi a potřebujete komunikovat s příchozími z Ukrajiny? Chtěli byste se naučit základní fráze v ukrajinštině? 

Vytvořili jsme pro vás česko-ukrajinský slovníček, abychom vám usnadnili vzájemnou komunikaci. Ve slovníčku najdete spoustu užitečných frází a slovíček, které vám pomohou domluvit se v každodenních situacích. 

Slovníček ke stažení

 

Pro snadnější dorozumívání vám doporučujeme také tento ukrajinsko-český a česko-ukrajinský online překladač, který vytvořili vědci z Karlovy univerzity: lindat.cz/translation

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa