Ukliďme svět! Ukliďme Česko! 2019

Konečně akce, která má smysl, kdo jde do toho? ?

Máme tu jaro a s jarem přichází i úklid. Většina z nás uklidí zimní oblečení na dno šatní skříně, umyje okna v bytě a připraví zahradu na jaro. Někdo by se ale měl postarat i o naši matičku Zemi.

Pomozme přírodě v Moravském krasu znovu se nadechnout a pojďme uklidit odpadky v okolí Ochozi, Velké Klajdovky a Kaprálova mlýna.

Akce, která je čistě dobrovolná, se bude konat od 8:30 do cca 13:00 hodin a bude spojená s posezením u ohně po akci v prostoru střediska ekologické výchovy Kaprálův mlýn. Pro účastníky akce bude zajištěno občerstvení a následně v květnu také prohlídka Ochozské jeskyně.

Přihlásit se můžete do 30. 3. 2019. Podle počtu zájemců objednáme rukavice a pytle a samozřejmě také občerstvení.

Na akci si vezměte reflexní vestu (najdete v autě), protože se budeme místy pohybovat kolem silnice. Také budete potřebovat dva lístky na MHD (pokud nepojedete autem).

Sraz účastníků bude v 8:30 na zastávce MHD „Stará osada“ na zastávce č. 201 směr „Ochoz u Brna, Říčky, rozc.“.Případně je možné přijet rovnou na 9:00 autem na zastávku „Ochoz u Brna, Říčky, rozc.“,  bude k dispozici několik parkovacích míst. 

S případnými dotazy se neváhejte obracet na Radku Novákovou, koordinátorku akce (novakova.r(a)jmk.cz).

https://www.uklidmecesko.cz/

Registrace

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa