Akce

Sdílet článek

Hals zu Kurz

Dvě česko-německé inscenace

Divadlo Feste: Hals zu kurz

Theatergruppe DopelL: Amygdala

Zveme Vás 21. 10. 2019 do Indurstry, kde se bude hrát ve 20:00 HALS ZU KURZ německo-české vzpomínání v německo-českém jazyce. 

Johannes Hoffmann: HALS ZU KURZ / představení je opatřeno českými a německými titulky.

Stará žena vypráví na samém konci svého života, jaký její život byl, jak ho prožila. Prožila ho ve velmi bezprostřední blízkosti milníků českých, německých a evropských dějin. Uvnitř její hlavy se ale objevují hlasy, které se hádají, navzájem si odporují, spojují se a zase se rozcházejí.

Kdo tu vlastně mluví? Je to ještě ONA, ta stará žena, nebo už za ni mluví hlasy jiných – názory a strachy, mediální ale i soukromé?

Hrají: Kristina Günther, Lucie Ingrová

Režie: Jiří Honzírek

Hudba: Matěj Kotouček

Technika: Jan Neugebauer

Produkce: Kristýna Břečková, Agáta Přikrylová

Rezervace: info@divadlofeste.cz

Hals zu kurz je hra o přizpůsobivosti lidí, hledání sebe sama a osobní přináležitosti k určitému společenství. Konfrontace individuálního osudu se společností a regionem, který jednou patřil k východní Evropě, i když leží v Evropě střední. Protagonistka, která se připravuje na svůj vlastní konec, která se ptá, kým vlastně byla, kým je a co po sobě zanechala, slouží jako projekční plocha pro tázání po smyslu státu a národa, po podstatě evropských vztahů, zejména těch mezi Východem a Západem.

 

 

 

 

Akce je hrazena z projektu “Strategie integrace cizinců ve městě Brně II”, financovaného ze státního rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky na výdaje realizované v rámci projektu obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2019