Usnadnění změny zaměstnání pro cizince v době nouzového stavu

Na základě usnesení vlády ČR mohou držitelé zaměstnaneckých karet a modrých karet až do konce nouzového stavu rychleji přejít k jinému zaměstnavateli či na jinou pracovní pozici.

1) Změna zaměstnavatele dříve než po 6 měsících

Všichni držitelé zaměstnanecké karty mohou Ministerstvu vnitra v době nouzového stavu oznámit změnu zaměstnavatele dříve než po 6 měsících od vydání první zaměstnanecké karty.
 

2) Zrychlení nástupu do nového zaměstnání

Po dobu nouzového stavu mohou držitelé zaměstnanecké karty a modré karty rychleji začít pracovat pro zaměstnavatele, který provádí krizová opatření nebo napomáhá k jejich provádění.

Zjednodušené podmínky se vztahují nejen na změnu zaměstnavatele, ale u držitelů zaměstnaneckých karet i na zaměstnání na další pracovní pozici u jiného zaměstnavatele a zaměstnání na jiné či další pracovní pozici u stejného zaměstnavatele.

Více informací na webových stránkách MVČR

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa