Aplikace Smart Migration South Moravia

Pro cizince, kteří se chtějí přestěhovat do Jihomoravského kraje, nebo pro cizince, kteří zde již žijí, připravilo Centrum pro cizince Jihomoravského kraje mobilní aplikaci Smart Migration South Moravia. Aplikace Vám pomůže se snadněji zorientovat v novém prostředí a poskytne Vám důležité informace a odpovědi na otázky, se kterými se můžete během svého pobytu v Jihomoravském kraji či v České republice potýkat. V aplikaci najdete v angličtině, ukrajinštině a ruštině odpovědi a důležité informace týkající se pobytových oprávnění, zaměstnání, sociálního zabezpečení, vzdělání, zdraví, a dalších oblastí.

Smart Migration South Moravia rovněž zahrnuje důležité informace pro ukrajinské uprchlíky, kteří přicestovali do Jihomoravského kraje. Interaktivní formou tak předává obsah části našeho webu – Info Ukrajina. Stejně jako „Info Ukrajina“ jsou informace v aplikaci průběžně doplňovány a aktualizovány.

Prostředí aplikace je rozděleno do čtyř hlavních částí: problémy, úkoly, kontakty a chat. Část „Problémy“ obsahuje odpovědi na základní otázky a řešení pro situace, ve kterých se můžete ocitnout. Jednotlivé kroky pro řešení daného problému a situace si můžete vygenerovat do „Úkolů“, kde si však můžete vést i svoje vlastní připomínky a poznámky. „Kontakty“ pak nabízí seznam důležitých telefonních čísel, webových stránek a emailových adres – od čísel první pomoci, přes neziskové organizace, až po státní instituce. Prostřednictvím „Chatu“ Vám virtuální asistent zodpoví Vaše otázky a nabídnout řešení problému a případně Vás odkáže na relevantní instituce či organizace, kde můžete vyhledat pomoc a asistenci.

Aplikaci vyvinul výzkumný tým Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně ve spolupráci s Metropolitní univerzitou Praha, a to v rámci projektu Chytrá migrace v České republice, který byl podpořen Technologickou agenturou ČR.

Aplikace je ke stažení v obchodě Google Play.

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa