Kampaň proti předsudkům (IC Praha)

Integrační Centrum Praha v tomto týdnu spustilo svou kampaň proti předsudkům. Cizinci, žijící v České republice jsou někdy cílem šíření pomluv a dezinformací. Cílem kampaně je poukázat na nejčastější předsudky kolující mezi Čechy, vysvětlit jak vznikají, a také je konfrontovat se skutečností. 

V rámci kampaně si tak můžete vyzkoušet krátký test předsudků a přečíst si ověřená fakta v atlase předsudků. Dozvíte se kolik žije v Česku cizinců, za jakým účelem do ČR přicházejí, kolik cizinců studuje na českých vysokých školách a jak je to třeba s kriminalitou či čerpáním sociálních dávek. 

Vzhledem k tomu, že je kampaň zacílena na Čechy, je celá v českém jazyce. 

Kampaň IC Praha: Předsudky se šíří tam, kde nejsou fakta. – Atlas předsudků (atlaspredsudku.cz)

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa