Zdravotní péče

Mohu se pojistit?

Ošetří mě i bez pojištění?

V ČR musí každý lékař či lékařské zařízení poskytnout neodkladnou péči komukoliv bez ohledu na pojištění nebo pobytový status. Bude za to však pravděpodobně požadovat finanční úhradu.

Pokud nemáte dostatečné finance, vyhledejte některého z lékařů, kteří se rozhodli bezplatně pomoci uprchlíkům bez pojištění. Na seznamu lékařů si najděte toho, který je vám nejblíž.

 

Infolinka

S dotazy o zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku ministerstva zdravotnictví +420 226 201 221 – volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. 

Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce. Můžete ji použít i pro tlumočení do češtiny při návštěvě lékaře, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.

 

Mohlo by vás zajímat:

 

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa