První školní den

CO SI S SEBOU VZÍT PRVNÍ DEN DO ŠKOLY?

První školní den je emotivní událostí pro každého rodiče. Jeho dítě už jde do školy! Jen aby se na něco nezapomnělo!

Každá škola má své specifické požadavky, co si má prvňáček (= žák 1. třídy) první den do školy přinést. Následujte pokyny školy. Pokud jste žádné pokyny nedostali, zkontrolujte email a složku spam. Podívejte se na webové stránky školy. Běžte se projít k budově školy a podívat se, zda nějaké informace nejsou napsané u hlavního vstupu.

Co si obléct na sebe? Rozhodně jde o slavnostní příležitost. Oblečte vaše dítě tak, aby se cítilo pohodlně. Roztrhané tepláky nejsou vhodné. Kravatu si ale oblékat nemusíte.

A co školní aktovka? Vezměte ji s sebou. Váš syn nebo dcera se na aktovku určitě moc těší, a ve škole na něj možná bude čekat dárek pro prvňáčky, tak aby si ho měl ten v čem odnést.

Jak první školní den probíhá? Nebuďte překvapeni z časového rozpětí výuky, která bývá první den opravdu krátká – klidně dvacet minut až hodina. Děti si sednou do lavic podle nachystaných jmenovek, v případě jejich absence si vyberou libovolné volné místo a řídí se pokyny paní učitelky nebo pana učitele. Rodiče převážně stojí v zadní části místnosti. Nezapomeňte si s sebou vzít pití a kapesník. Učitelé mají většinou krátký proslov k rodičům a malým žáčkům.

Co dalšího si vzít s sebou? Nezapomeňte na nabitý telefon, ať můžete pořídit fotografie, mějte s sebou poznámkový blok a tužku, menší hotovost a určitě vše, co požaduje škola.

Přezůvky ano či ne? Většinou se první školní den nepřezouvá. Pokud víte, kde je šatna, nebo pokud vám to škola napsala do seznamu věcí na první školní den, určitě je s sebou do školy v obalu (textilním pytlíku) přineste.

A co je nejdůležitější? Dobrá nálada!

Ať má vaše dítě jen ty nejhezčí vzpomínky. Nebojte se, vše se dá vyřešit a na všechno se můžete ve škole zeptat.

Tak vám přejeme ten nejkrásnější první školní den!

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa