Nová kampaň “Naši krajané” bojuje proti předsudkům

Příběhy cizinců, kteří se rozhodli opustit svůj domov a přestěhovat se na jižní Moravu, vypráví nová kampaň Jihomoravského kraje Naši krajané. Hlavním smyslem kampaně je boj s předsudky vůči cizincům.

Má oslovit Moravany, kteří nemají možnost se s cizinci potkávat nebo s nimi společně žít. Pro cizince je příchod do nové země často složitý. Přijmout někoho je mnohem snazší. Hlavní poselství kampaně je tedy sdělení, že spolu můžeme žít bez ohledu na to, kde máme kořeny.

Do projektu se zapojili lidé žijící na jižní Moravě, kteří pocházejí ze zemí jako Vietnam, Itálie, Ghana či Ukrajina. Popisují, jak dlouho v Česku žijí, jaké byly začátky a co jim život zde přináší. “V Brně jsem si našla spoustu kamarádů i kamarádek, nabízí spoustu možností. Upřímně se cítím jako Češka, která žije v Brně a miluje ho,” řekla naše informační pracovnice Phoung Leová, která se kampaně také zúčastnila. V Česku žije od svých tří let.

Kampaň Naši krajané vypráví příběhy prostřednictvím videí, v současné době se vznikají stále další. Projekt tímto nekončí. 

Kampaň je součástí většího projektu Spolu v našem kraji. Je placená z Národního programu Azylového, migračního a integračního fondu, rozpočtu ministerstva vnitra a rozpočtu Jihomoravského kraje.