Nová kampaň „Naši krajané“ bojuje proti předsudkům

Příběhy cizinců, kteří se rozhodli opustit svůj domov a přestěhovat se na jižní Moravu, vypráví nová kampaň Jihomoravského kraje Naši krajané. Hlavním smyslem kampaně je boj s předsudky vůči cizincům.

Má oslovit Moravany, kteří nemají možnost se s cizinci potkávat nebo s nimi společně žít. Pro cizince je příchod do nové země často složitý. Přijmout někoho je mnohem snazší. Hlavní poselství kampaně je tedy sdělení, že spolu můžeme žít bez ohledu na to, kde máme kořeny.

Do projektu se zapojili lidé žijící na jižní Moravě, kteří pocházejí ze zemí jako Vietnam, Itálie, Ghana či Ukrajina. Popisují, jak dlouho v Česku žijí, jaké byly začátky a co jim život zde přináší. „V Brně jsem si našla spoustu kamarádů i kamarádek, nabízí spoustu možností. Upřímně se cítím jako Češka, která žije v Brně a miluje ho,“ řekla naše informační pracovnice Phoung Leová, která se kampaně také zúčastnila. V Česku žije od svých tří let.

Kampaň Naši krajané vypráví příběhy prostřednictvím videí, v současné době se vznikají stále další. Projekt tímto nekončí. 

Kampaň je součástí většího projektu Spolu v našem kraji. Je placená z Národního programu Azylového, migračního a integračního fondu, rozpočtu ministerstva vnitra a rozpočtu Jihomoravského kraje.

 

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa