Мероприятия

15/12/2020

Поделиться статьей

Bitva o Brno – Procházka Brnem s logickými hádankami

112 dnů švédského obléhání Brna za 2 hodiny. 

Nebo to zvládnete rychleji?

Ve spolupráci s Cryptomanií jsme pro vás připravili zkrácenou zimní verzi Bitvy o Brno.

Pro koho: Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, ale děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Hra se dá s pomocí spoluhráčů absolvovat i s kočárkem, ale vyžaduje to trochu vynalézavosti. Úrovní logických hádanek se jedná o lehkou hru (hra je vhodná na seznámení se se světem šifrovacích her, pro zkušenější hráče je to příjemná procházka zpestřená zajímavými šiframi).

Otevřeno: Hra je otevřena ve všední dny od 10:00 od 20.1. do 29.1.2021 (počáteční balíček je nutné vyzvednout v otevírací době v Centru pro cizince), doporučujeme začít do 16:30, ideálně však co nejdříve.

Kde: Začátek je v Centru pro cizince, Mezírka 1, Brno (trasa je dlouhá zhruba 3,5 km).

S sebou: Potřebujete plně nabitý chytrý telefon s připojením na internet a se čtečkou QR kódů, tužku a papír. Může se vám hodit i baterka či černá fixa, ale jde to i bez nich.

Co dál?

Zítra naposledy udeříme na město. Ještě dřív než na Petrově bude zvonit poledne, musí být Brno naše. Jestli ne, odtáhneme.“ – tak pravil na jaře roku 1645 švédský generál Torstenson, když už 4 dlouhé měsíce neúspěšně obléhal Brno. A to si myslel, že má za týden vítězství v kapse. Vždyť v brněnské pevnosti Špilberk se krčilo 400 vojáků a on přitáhl s 18 tisíci! Na dobytí Brna mu velmi záleželo – to jediné mu stálo v cestě k oblehnutí Vídně.

Láká vás objevovat skrytá tajemství a přicházet na kloub záhadám, nad kterými zůstává rozum běžného smrtelníka stát? Pokud ano, tak jste tu správně. Zkuste projít naší hrou Bitva o Brno a dozvědět se tak, jak celé to obléhání Brna v roce 1645 dopadlo.

Jak tahle velká bitva probíhala? Kdo se severskému vůdci postavil? Co byl zač, kde bydlel a jaké léčky na Švédy vymyslel? A proč se tedy na Petrově zvoní dodnes poledne v 11 hodin? Čeká na vás historie zabalená v šifrách, logických úkolech a tajemných skrýších. Dokážete překonat všechny její nástrahy a dojít až do cíle?

Zaregistrujte se ještě dnes! (stačí jednu osobu za tým)

Регистрация будет проходить с 10. 12. 2020 0:00

Регистрация

Заполните форму латинскими буквами.