Daňové přiznání

Posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2020 je 3. květen 2021. V letošním roce můžete pro odevzdání daňového přiznání využít online finanční úřad. Přiznání k dani z příjmů fyzických osob podané elektronicky prodlužuje lhůtu pro podání do 1. 6. 2021. (zdroj: twitter @alenaschillerov) Daňové přiznání je stále možné odevzdat i na podatelnách finančních úřadů. Ten, kdo nemůže přiznání odevzdat elektronicky ho může na finanční úřad zaslat poštou.

Posunutí termínu spočívá ve faktickém odpuštění sankcí za neodevzdání přiznání a zaplacení daně do původních termínů. V případě, že poplatník podá daňové přiznání a zaplatí daň po prodloužených lhůtách, může mu správa pokutu vypočítat už od 1. dubna, resp. 3. května.

Více informací se dozvíte na www.financnisprava.cz.

Pokud nevíte, jak daňové přiznání vyplnit, můžete se podívat na záznam z našeho webináře na téma „Jak vyplnit daňové přiznání“. (ČJ, RU)

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa