Právní a sociální poradenství

Kde žádat o radu?

  • V Centru pro cizince nabízíme zdarma právnísociální poradenství pro Ukrajince zasažené současnou situací. Na schůzku je potřeba se vždy dopředu objednat.
  • Pokud míříte přes Českou republiku do jiné země Evropské unie a nejste si jistí místní legislativou, pomoc najdete na stránkách mezinárodní pomoci
  • Právní a sociální poradenství nabízí také Sdružení pro integraci a migraci.
  • Na stránkách České advokátní komory najdete kontakty na právníky, kteří nabízí pomoc zdarma.
  • Překladatele úředních dokumentů najdete v Evidenci soudních překladatelů a tlumočníků.
  • Do svého mobilního telefonu si můžete nainstalovat aplikaci Smart Migration South Moravia. Aplikace Vám pomůže se snadněji zorientovat v novém prostředí a poskytne Vám důležité informace a odpovědi na otázky, se kterými se můžete během svého pobytu v Jihomoravském kraji či v České republice potýkat.
  • Můžete si nainstalovat také aplikaci Sociální pracovník v mobilu, která umožňuje snadno nalézt potřebné kontakty, informace nebo konkrétní pomoc.

 

 

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa