Jsem instituce nebo firma

Jsme Centrum (nejen) pro cizince. Rádi Vás tedy uvidíme na našich akcích nebo přímo v Centru, a pokusíme se odpovědět na jakékoliv dotazy, které vás ohledně naší práce zajímají.

  • Naše nabídka odborných poradenských služeb se vztahuje výhradně na pomoc cizincům, pokud tedy potřebujete řešit konkrétní problémy spojené například s pobytovou problematikou vašich zaměstnanců, budeme rádi, když odkážete přímo dotčené zaměstnance na nás nebo je alespoň zahrnete do e-mailové korespondence.

Zároveň budeme rádi, pokud na nás vaše zaměstnance/klienty z cizích zemí odkážete. Rádi je i vás přivítáme na našich multikulturních akcích nebo jiných příležitostných setkáních. Pro zjednodušení komunikace s nimi ohledně existence a nabídky služeb Centra vám můžeme poskytnout naše informační materiály v 7 jazykových mutacích (čeština, angličtina, ruština, ukrajinština, vietnamština španělština a arabština).

Máte-li zájem o tento materiál, chcete-li se podělit o vaše zkušenosti z praxe nebo je zde cokoliv, co nám chcete k otázce zaměstnávání cizinců sdělit, napište naší informační pracovnici Tereze Švandové: svandova.tereza@jmk.cz.

  • Jsme schopni vytvořit přednášky Vašim zaměstnancům/klientům na míru. Stačí se s námi spojit a prodiskutovat možnosti.

Pokud máte zájem o zasílání aktualit z našeho Centra, nezapomeňte se přihlásit do odběru našeho Newsletteru, díky kterému o nic nepřijdete.

Rádi o vás uslyšíme!

Co se týče povinných adaptačně integračních kurzů, čtěte prosím níže.

Informace o adaptačně integračních kurzech

Od 1.1.2021 vyvstala cizincům ze třetích zemí, kteří od tohoto data získají trvalý nebo přechodný pobyt na našem území, navíc povinnost absolvovat adaptačně integrační kurz (také známý jako kurz Vítejte v ČR). Tyto kurzy jsou ze zákona organizovány Integračními centry v jednotlivých krajích.

V Jihomoravském kraji tedy tím naším – Centrem pro cizince JMK.

Kurz lze absolvovat buď přímo na naší adrese Mezírka 1 (Brno), nebo jej lze za splnění určitých podmínek uskutečnit i u vás ve firmě.

Pro usnadnění komunikace s naším Centrem máme pracovníky specializující se výhradně na tyto kurzy, kontakty na ně naleznete zde: ADAPTAČNĚ INTEGRAČNÍ KURZY.

V případě dalších dotazů k možnostem realizace kurzů AIK, informací o obsahu kurzů a dalších, se obracejte na vedoucí projektu AIK pro Jihomoravský kraj, Annu Rushynets: rushynets.anna@jmk.cz

 

Informace pro instituce

Jsme součástí Odboru regionálního rozvoje Jihomoravského kraje. Zakládáme si na kvalitních vztazích s ostatními aktéry integrace, které vedou k přátelskému přijetí cizinců do našeho českého prostředí. Jsme si vědomi toho, že úspěšnost tohoto procesu je výrazně zvyšována navazováním a udržováním aktivní spolupráce s okolními městy, úřady, odbory, komorami, školami, ale i organizacemi, spolky a dalšími subjekty působícími a poskytujícími služby na území jihomoravského kraje. Aktivně tedy hledáme, kde by naše spolupráce mohla pomoct ve zkvalitňování integrace a vyjíždíme do celého Jihomoravského kraje.

Zajímají-li vás naše činnosti blíže, přečtěte si sekci O nás.

Ještě jsme se Vám neozvali? Neváhejte napsat, že byste měli o spolupráci zájem. Rádi se s vámi spojíme a probereme možnosti spolupráce.

Napište nám na cizincijmk@jmk.cz, nebo se ozvěte přímo vedoucí Centra Lence Herčíkové: hercikova.lenka@jmk.cz.

Informace pro školy

V zájmu zkvalitňování podpory v Jihomoravském kraji v oblasti vzdělávání jsme vytvořili seznam materiálů vhodných pro využití ve výuce žáků-cizinců, který je volně ke stažení. Vycházeli jsme v nich z materiálů portálu Inkluzivní školy.

Učebnice, pracovní sešity, nebo kontakty na podporu školám a pedagogům v Jihomoravském kraji naleznete zde.