Nejčastější otázky (FAQ):

  • Nevím, jakou mám úroveň. Jak to můžu zjistit?

Před každým kurzem probíhá testování, termín je vždy zveřejněn předem a testování probíhá u nás v Centru. U konverzačních kurzů se prosím zaregistrujte do stejné úrovně, jakou nyní navštěvujete v gramatickém kurzu. Pokud lektor zjistí, že vaše úroveň češtiny neodpovídá úrovni kurzu, budete, bohužel, z kurzu vyloučeni. Pečlivě si proto, rozmyslete, na jaký kurz se přihlásíte.

  • Nechápu rozdělení Slované/Neslované.

Z důvodu rozdílného stylu výuky Slovanů a Neslovanů jsme se rozhodli výuku na nižších úrovních rozdělit. Mezi Slovany patří národnosti, které hovoří slovanskými jazyky: ruština, ukrajinština, srbština, bosenština, černohorština, makedonština, běloruština. Pokud plynně hovoříte některým z těchto jazyků, ale pocházíte z neslovanské země, radši nám napište dotaz, nebo k nám přijďte a vyplňte si rozřazovací test (viz. otázka 1).

  • Můžu se registrovat do více kurzů, abych zvýšil svoji šanci, že se do některého dostanu? Můžu zkusit registraci na více úrovních?

NE.

Registrovat se je možné POUZE NA JEDEN prezenční kurz.

  • V některém z minulých kurzů jsem měl nedostatečnou docházku (méně než 75%). Má smysl, abych se hlásil na další kurz?

V případě vysokého zájmu o kurz upřednostňujeme klienty, kteří splňují podmínky pro účast v kurzech a mají docházku nad 75 %. Z tohoto důvodu se do kurzu nedostanete hned, ale přihlaste se přímo do Waiting listuV případě, že by se kurz nenaplnil, nebo se někdo odhlásil, máte šanci se do něj dostat. V takovém případě Vás sami oslovíme, a zašleme vám všechny potřebné informace.

  • V kolik hodin přesně probíhají kurzy?

Ranní kurz – 9:00 – 11:30

Odpolední kurz – 15:00 – 17:30

Večerní kurz – 18:00 – 20:30

  • Můj kurz je plný, co mám dělat?

Pokud je váš kurz již plný, napište se do Waiting listu.

Pokud je plný i váš Waiting list, můžete jej občas znova zkontrolovat. Je možné, že z něj budou ubývat lidé, kteří se dostanou do kurzu.

V opačném případě je kapacita naplněna a do kurzu není možné se jinak dostat.