Nejčastější otázky (FAQ):

  • Nevím, jakou mám úroveň. Jak to můžu zjistit?

Před každým kurzem probíhá testování, termín je vždy zveřejněn předem a testování probíhá u nás v Centru. U konverzačních kurzů se prosím zaregistrujte do stejné úrovně, jakou nyní navštěvujete v gramatickém kurzu. Pokud lektor zjistí, že vaše úroveň češtiny neodpovídá úrovni kurzu, budete, bohužel, z kurzu vyloučeni. Pečlivě si proto, rozmyslete, na jaký kurz se přihlásíte.

  • Nechápu rozdělení Slované/Neslované.

Z důvodu rozdílného stylu výuky Slovanů a Neslovanů jsme se rozhodli výuku na nižších úrovních rozdělit. Mezi Slovany patří národnosti, které hovoří slovanskými jazyky: ruština, ukrajinština, srbština, bosenština, černohorština, makedonština, běloruština. Pokud plynně hovoříte některým z těchto jazyků, ale pocházíte z neslovanské země, radši nám napište dotaz, nebo k nám přijďte a vyplňte si rozřazovací test (viz. otázka 1).

  • Můžu se registrovat do více kurzů, abych zvýšil svoji šanci, že se do některého dostanu? Můžu zkusit registraci na více úrovních?

NE, v rámci jednoho typu kurzu můžete navštěvovat pouze jednu třídu. 

Registrovat se je možné POUZE NA JEDEN prezenční kurz. Můžete jej ale kombinovat s online kurzem a otevřeným nízkoprahovým kurzem.

  • V některém z minulých kurzů jsem měl nedostatečnou docházku (méně než 75%). Má smysl, abych se hlásil na další kurz?

V případě vysokého zájmu o kurz upřednostňujeme klienty, kteří splňují podmínky pro účast v kurzech a mají docházku nad 75 %. Z tohoto důvodu se do kurzu nedostanete hned, ale přihlaste se – budete přímo ve Waiting listu. V případě, že by se kurz nenaplnil, nebo se někdo odhlásil, máte šanci se do něj dostat. V takovém případě Vás sami oslovíme, a zašleme vám všechny potřebné informace.

  • V kolik hodin přesně probíhají kurzy?

Předranní kurz – 7:30-9:00

Ranní kurz – 9:00-11:30

Polední kurz – 12:00-14:30

Odpolední kurz – 15:00-17:30

Večerní kurz – 18:00-20:30

  • Můj kurz je plný, co mám dělat?

Pokud je váš kurz již plný, napište se do Waiting listu.

Pokud je plný i váš Waiting list, můžete jej občas znova zkontrolovat. Je možné, že z něj budou ubývat lidé, kteří se dostanou do kurzu.

V opačném případě je kapacita naplněna a do kurzu není možné se jinak dostat.