Výstava uměleckých fotografií a obrazů v „Centru“

Viděli jste už umělecká díla vystavená v Centru pro cizince?

U příležitosti oslavy 10. narozenin Centra pro cizince JMK proběhla vernisáž obrazů a fotografií tří zahraničních umělkyň. Všechny tři umělkyně pochází z Ukrajiny a jsou klientkami našeho Centra. Malby od Lenky Apostol a Valerie Koutné si můžete prohlédnout v komunitní místnosti. Fotografie Natálie Jagelské najdete ve vestibulu Centra. 

Všechny Vás srdečně zveme na na prohlídku celé exhibice. Když budete mít štěstí, potkáte zde také naše milé autorky. Nejvyšší pravděpodobnosti, že je zde potkáte je v pátek v dopoledních hodinách.

Lenka Apostol o svém díle:

Každý z nás má svůj vlastní vnitřní svět, který je zbytku světa často utajen. Prostřednictvím mých obrazů můžete chvilku nahlédnout do mého vnitřního světa. Malování je pro mě formou terapie. Inspirací pro mou tvorbu je láska, která je zároveň hlavním poselstvím mé práce. Jsem přesvědčena, že láska je to jediné, za co stojí žít.

Valentina Koutná o svém díle:

Jsem moskevská rodačka. Vystudovala jsem veterinární fakultu a nemám žádné umělecké vzdělání. Před pěti lety mně dcery k narozeninám darovaly kurz malířství. A tím to začalo. V Brně jsem v tomto koníčku pokračovala. Maluji olejovými a akrylovými barvami abstraktní, přírodní a květinové motivy. Velmi mě to baví a stále hledám svůj styl. 

 

Natalie Jagelská a její série forografií nazvaná „RUSKÁ ZIMA“:

 

 

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa