Výstava uměleckých fotografií a obrazů v „Centru“

Viděli jste už umělecká díla vystavená v Centru pro cizince?

U příležitosti oslavy 10. narozenin Centra pro cizince JMK proběhla vernisáž obrazů a fotografií tří zahraničních umělkyň. Všechny tři umělkyně pochází z Ukrajiny a jsou klientkami našeho Centra. Malby od Lenky Apostol a Valerie Koutné si můžete prohlédnout v komunitní místnosti. Fotografie Natálie Jagelské najdete ve vestibulu Centra. 

Všechny Vás srdečně zveme na na prohlídku celé exhibice. Když budete mít štěstí, potkáte zde také naše milé autorky. Nejvyšší pravděpodobnosti, že je zde potkáte je v pátek v dopoledních hodinách.

Lenka Apostol o svém díle:

Každý z nás má svůj vlastní vnitřní svět, který je zbytku světa často utajen. Prostřednictvím mých obrazů můžete chvilku nahlédnout do mého vnitřního světa. Malování je pro mě formou terapie. Inspirací pro mou tvorbu je láska, která je zároveň hlavním poselstvím mé práce. Jsem přesvědčena, že láska je to jediné, za co stojí žít.

Valentina Koutná o svém díle:

Jsem moskevská rodačka. Vystudovala jsem veterinární fakultu a nemám žádné umělecké vzdělání. Před pěti lety mně dcery k narozeninám darovaly kurz malířství. A tím to začalo. V Brně jsem v tomto koníčku pokračovala. Maluji olejovými a akrylovými barvami abstraktní, přírodní a květinové motivy. Velmi mě to baví a stále hledám svůj styl. 

 

Natalie Jagelská a její série forografií nazvaná „RUSKÁ ZIMA“: