Uznání české školní docházky na Ukrajině

Pokud se vracíte z České republiky zpět na Ukrajinu a nevíte, zda vašemu dítěti uznají školní docházku, nemusíte mít obavy. Rádi vám připomínáme platnou dohodu mezi oběma zeměmi, která to umožňuje. Nezapomeňte před odjezdem požádat navštěvovanou školu o Potvrzení o studiu. Ukrajinské školy následně po předložení Potvrzení o studiu budou uznávat žákům studium absolvované na území ČR podle českého vzdělávacího systému.

Informace o uznávání českého vzdělání jsou česky i ukrajinsky k dispozici na  edu.cz, a zde je přímo ke stažení Jednotný dvojjazyčný formulář Potvrzení o studiu. Celou informaci v češtině i ukrajinštině si můžete stáhnout.

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa