COVID opatření platná od 26.11.2021

Vláda vyhlásila v souvislosti s epidemií nemoci Covid 19 na 30 dní nouzový stav a zpřísnila opatření. Nošení respirátorů je nutné na pracovišti, ve veřejné dopravě, na hromadných akcích bez ohledu na počet účastníků, v obchodech, v provozovnách služeb, ve zdravotnických zařízeních, v klubech, hernách i dalších vnitřních prostorech s výjimkou bydliště. Děti do 15 let nemusí nosit respirátory, stačí jim roušky.

Dále se omezuje počet účastníků na hromadných akcích na 1000 sedících osob. Večírků či plesů se může zúčastnit pouze 100 lidí. Všichni musí být očkovaní nebo po prodělaném covidu.  V obchodě může být nejvýše 1 zákazník na 10 metrů čtverečních a v restauracích maximálně 6 osob u jednoho stolu s výjimkou lidí ze společné domácnosti.
Restaurace a bary musí zavřít v 22 hodin a otevřít nejdříve ve 4.59. V restauracích v obchodních centrech není možná konzumace jídla či pití, zakázána je také konzumace alkoholu na veřejných místech. Provozovatel restaurace či baru musí kontrolovat bezinfekčnost.

Zakázáno je také pořádání vánočních trhů, povolen bude pouze prodej kaprů a vánočních stromků.

Doba karantény po kontaktu s pozitivním je 7 dní a musí být ukončena negativním PCR testem.

Jako průkaz bezinfekčnosti nejsou  uznávány antigenní ani PCR testy, uznáváno je pouze dokončené očkování či doklad o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Firmy mají povinnost jednou týdně testovat neočkované zaměstnance a pravidelně se na koronavirus testují i žáci a studenti středních škol.

Více informací o COVID 19 naleznete na Aktuální informace o COVID-19 – Oficiální informační portál Ministerstva zdravotnictví České republiky (mzcr.cz).

STĚHOVÁNÍ!

Během prosince se část našich služeb stěhuje na novou adresu.

Centrum pro cizince JMK bude uzavřeno pro osobní návštěvu klientů od 15.12. do 19.12. včetně. Pokud budete v těchto dnech potřebovat kontaktovat naše infocentrum, můžete napsat na email cizincijmk@jmk.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 734 510 213.

Adaptačně-integrační kurzy 16.12. proběhnou ještě na původním místě beze změny.

Pokud by došlo k posunutí vašeho kurzu českého jazyka, dostanete informaci od vašeho lektora.

Právní a sociální poradenství neprobíhá od 15.12.2022 do 16.1.2023 v kancelářích na ulici Mezírka 1, ale v kancelářích našich partnerů OPU a Diecézní Charita Brno. O místě konání konzultace vás budeme informovat při objednání.

Od 20.12. bude naše infocentrum otevřeno na nové adrese Kounicova 13. Cesta vám zabere jen o 3 minuty navíc.

mapa