COVID opatření platná od 26.11.2021

Vláda vyhlásila v souvislosti s epidemií nemoci Covid 19 na 30 dní nouzový stav a zpřísnila opatření. Nošení respirátorů je nutné na pracovišti, ve veřejné dopravě, na hromadných akcích bez ohledu na počet účastníků, v obchodech, v provozovnách služeb, ve zdravotnických zařízeních, v klubech, hernách i dalších vnitřních prostorech s výjimkou bydliště. Děti do 15 let nemusí nosit respirátory, stačí jim roušky.

Dále se omezuje počet účastníků na hromadných akcích na 1000 sedících osob. Večírků či plesů se může zúčastnit pouze 100 lidí. Všichni musí být očkovaní nebo po prodělaném covidu.  V obchodě může být nejvýše 1 zákazník na 10 metrů čtverečních a v restauracích maximálně 6 osob u jednoho stolu s výjimkou lidí ze společné domácnosti.
Restaurace a bary musí zavřít v 22 hodin a otevřít nejdříve ve 4.59. V restauracích v obchodních centrech není možná konzumace jídla či pití, zakázána je také konzumace alkoholu na veřejných místech. Provozovatel restaurace či baru musí kontrolovat bezinfekčnost.

Zakázáno je také pořádání vánočních trhů, povolen bude pouze prodej kaprů a vánočních stromků.

Doba karantény po kontaktu s pozitivním je 7 dní a musí být ukončena negativním PCR testem.

Jako průkaz bezinfekčnosti nejsou  uznávány antigenní ani PCR testy, uznáváno je pouze dokončené očkování či doklad o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Firmy mají povinnost jednou týdně testovat neočkované zaměstnance a pravidelně se na koronavirus testují i žáci a studenti středních škol.

Více informací o COVID 19 naleznete na Aktuální informace o COVID-19 – Oficiální informační portál Ministerstva zdravotnictví České republiky (mzcr.cz).